Konec zmatkům s reproduktory. Díky jednoduchému nastavení už bude zvuk vycházet jen ze správného zdroje

Konec zmatkům s reproduktory. Díky jednoduchému nastavení už bude zvuk vycházet jen ze správného zdroje

Pokud na svém počítači zapínáte hudbu, případně jiné zvuky, a ty se ozývají ze špatného zdroje, pak byste mohli vyzkoušet pár rad z našeho dnešního článku, kde se této problematice budeme věnovat. Ukážeme si, jak nastavit hlavní zvukový výstup a jak naopak zablokovat ty, které nepoužíváme.

Zkuste změnit výstupní zařízení na svém počítači

Pokud jako většina uživatelů máte ke svému počítači připojeno více zvukových zařízení najednou, pak je možné, že je zvoleno jiné, než byste si představovali. Naštěstí pro vás je přepínání mezi těmito zařízeními naprosto jednoduché. V pravém dolním rohu klikněte na ikonu zvuku a ve vyskakovacím okně, které se před vámi objeví, uvidíte celý seznam všech dostupných zařízení. Nyní jen zvolte to, které potřebujete, a zvuk by měl již vycházet ze správného výstupu.

Zdroj obrázku: Freepik

Zakažte nepoužívané reproduktory a zvolte jeden hlavní

Abyste předešli tomu, že se budou výstupy neustále přepínat, existuje malý trik. Tato výstupní zařízení jde jednoduše zablokovat a systém je nebude detekovat, dokud je znovu nepovolíte. Pravým tlačítkem myši kliknete na ikonu zvuku a vyberte položku Možnosti zvuku. Nyní se před vámi ukážou všechna připojená zvuková zařízení a vy si můžete nastavit své hlavní jako výchozí. Tím se po každém startu vašeho počítače automaticky bude zapínat zvuk právě z tohoto zvoleného výstupu.

Mohlo by vás zajímat:  Smazaný příspěvek na Facebooku není navždy ztracený. Obnovit ho lze jednoduchou cestou

Zbytek, který nepoužíváte a v budoucnu ani používat neplánujete, jednoduše pravým kliknutím zakažte. Předejdete tak automatickému přepínání. Pokud se někdy v budoucnu rozhodnete, že zakázané zařízení budete zase potřebovat, pak zopakujte postup a pravým kliknutím tento zvukový výstup opět povolte.

Díky tomuto jednoduchého triku už se vám nebude stávat, že se zvuk po každém restartu počítače bude ozývat z jiného zařízení. Konečně u vás doma zmizí chaos a nastolíte si ve svých zvukových výstupech pořádek.

Zdroj: https://www.pcgamer.com/how-to-easily-swap-between-headphones-and-speakers-in-windows-10/