Sledovací software v telefonu odhalí jednoduchý kód. Bezpečnost je vždy na prvním místě

Doba moderních technologií nám usnadňuje život a přináší spoustu informací a zábavy, na druhou stranu panuje obava ze špehování, ztráty či odcizení dat. Jak zjistit, že je váš telefon infikován sledovacím softwarem? Řešením jsou speciální MMI kódy. Za zvážení stojí také použití několika metod, jež sníží riziko hackerského útoku. Pojďme zjistit, jak se chránit.

Kdo sleduje můj telefon?

Tím, jak se neustále posouvá vývoj technologií, tím více se můžeme setkávat s útoky hackerů. Riziko se zvyšuje tím, když navštěvujeme nezabezpečené stránky bez certifikátu SSL nebo stahujeme soubory z nespolehlivých zdrojů. Tímto způsobem se může objevit na našem smartphonu sledovací software, kvůli kterému má hacker přístup k jeho obsahu. Nebezpečnou situací je také sdílení internetu přes nezabezpečený hotspot nebo používání veřejné Wi-Fi sítě. Mezi časté příznaky patří:

  • restart systému,
  • rychlejší vybití telefonu,
  • neočekáváné spouštění aplikací.
Mohlo by vás zajímat:  Pořídit snímek obrazovky ve Windows 10 je snadné. Existují dokonce čtyři možné způsoby

Pro zjištění přesměrování dat, hovorů nebo SMS zadejte kód *#21* a *#62* vám zobrazí číslo, kam jsou hovory přesměrovány. Ve výchozím nastavení bude číslo hlasové schránky. Vše závisí na úrovni spywaru.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se zachovat v případě napadení

V případě infikování zařízení odinstalujte všechny pofidérní aplikace a co nejdříve změňte hesla. Často také pomáhá skenování pomocí antivirového programu. Když vše selže, zkuste vrátit zařízení do továrního nastavení, v tomto případě ale přijdete bez zálohy o všechna data. Hackerský útok je považován za trestný čin a hrozí za něj vězení.

Mohlo by vás zajímat:  Digitální peněženka zabezpečí všechny finance na jednom místě a umožní jednoduché placení

Důležitá je prevence a ochrana

Důležitá je ochrana před špehováním, kdy musíte dodržovat pravidla, jak zamezit útočníkům v útoku. Používejte pouze zabezpečené Wi-Fi sítě, mějte antivirový program a pravidelně skenujte telefon. Nenavštěvujte nezabezpečené webové stránky, stahujte aplikace pouze z ověřených zdrojů, aktualizujte systém v telefonu a používejte silná hesla a nejlépe dvoufázové ověření. Tato prevence je základem pro úspěšné vyvarování se útoku. Jestli máte podezření na napadení, jednejte co nejrychleji.

Zdroj: https://vpnoverview.com/privacy/devices/is-your-phone-being-monitored/