Internet obíhají dvě nebezpečné kampaně! Nepřišla jedna z nich i do vaší schránky?

Internet obíhají dvě nebezpečné kampaně! Nepřišla jedna z nich i do vaší schránky?

Na internetu není bezpečno už řádku let, a tak je nutné si dávat pozor na své soukromí. Bezpečnostní experti společnosti Bitdefender Antispam zaznamenali během tohoto měsíce dvě velké spamové kampaně. Oba dva se zaměřují na téma pádu trhu s kryptoměnami.

V kampaních je kromě pádu trhu s kryptoměnami také skloňováno jméno Elona Muska, spammeři a podvodníci na internetu hledají nové oběti. Není divu, že se pokouší znovu o nové oběti, jelikož na internetu a trhu s virtuálními penězi se objevuje doslova velký boj.

Mohlo by vás zajímat:  Apple chce revoluci ve svých mapách

Dvě velké kampaně

Odborníci a vědci přes bezpečnost internetu ze společnosti Bitdefender Antispam varují před dvěma kampaněmi, které se objevují tento měsíc asi nejčastěji. První z nich byl odhalen kolem 15, května 2021. Ten uživatele vyzývá k tomu, aby se podíleli na distribuci bitcoinů společnosti Tesla. Ta se, podle informací z emailu, své kryptoměny zbavuje.

Druhá kampaň se zaměřuje na jméno Elon Musk

Ve druhé kampani, která obletěla svět a velkému počtu uživatelů přistál email ve schránce, se skloňuje nejen společnost Tesla, ale také jméno Elon Musk. V tomto případě prostřednictvím zprávy kampaň informuje o distribuci bitcoinů, které společnost zakoupila nedávno.

Mohlo by vás zajímat:  Tři možnosti propojení mobilních dat s počítačem pomocí Androidu

Jedná se o dobře promyšlené padělky

V obou případech se samozřejmě jedná o padělání a pouhé vydávání se za společnost Tesla. V emailu je také uvedený přesný postup, kam je nutné zaplatit určitou částku, aby uživatel údajně potvrdil vlastnictví nových bitcoinů.

Hned první den, kdy tyto kampaně obletěly svět, zaznamenala společnosti Bitdefender Antispam 31 transakcí směrem k této podvodné společnosti za celkových 1 900 dolarů.

Myslete především na svou bezpečnost, než vůbec kliknete na jakýkoliv podezřelý email nebo odkaz. Nikdy neposílejte peníze online platbou někomu, kde nemáte přesně zjištěnou bezpečnosti celé transakce.

Zdroj: https://www.dhs.gov/sites/default/files/publications/ia/ia_combatting-targeted-disinformation-campaigns.pdf