Pracovat na cestách jako digitální nomád zní lákavě. Práci na pláži ale zvládne jen někdo

Pracovat na cestách jako digitální nomád zní lákavě. Práci na pláži ale zvládne jen někdo

Viděli jste člověka, který během krásného dne leží na pláži a pracuje na notebooku? Možná jste právě narazili na digitálního nomáda, tedy člověka, který se dlouhodobě pohybuje mezi lokacemi a živí se prací přes internet, může se jednat o freelancera, zaměstnance či podnikatele. Aby jeho práce byla efektivní, musí dodržovat určitá pravidla, jinak se doslova spálí.

Než se podíváme na klady a zápory takového způsobu práce, je také důležité si uvědomit, že tento druh práce není pro každého. Hlavní předností pracovníka by měla být flexibilita, kdy střídání míst (kavárna, pláže, restaurace…) má hlavní slovo. Pokud se nedaří soustředit v kavárně, tak můžete odejít někam jinam, abyste zbytečně nebyli kontraproduktivní a nedělali práci delší dobu než jinde.

Výhody pro práci na pláži

Přestěhovali jste se do plážové oblasti, ale nevíte, zda to může jít dohromady? Může, a dokonce to ani nebolí. Spojení práce a pobytu na pláži patří k nejlepším možnostem podle mnoha digitálních nomádů. Můžete si žít svůj život podle svých představ.

Mohlo by vás zajímat:  Stránky a aplikace, které pomohou vybrat dovolenou jen podle několika parametrů

Pobytem na sluníčku získáte nejen vitamín D, ale také lepší náladu. Tento způsob ocení zejména ti, kteří jsou náchylnější k depresím a úzkostem. Krajina a pobyt v přírodě, respektive na pláži, vám určitě prospěje. Co ale dál můžeme získat? Inspiraci! Ta rozmanitost lidí, zvířat, pláže, vody, větru vám může dodat kreativitu, která nám kolikrát chybí nebo může chybět.

Zdroj obrázku: Freepik

Pozor na nevýhody

Po výhodách následují bohužel i negativa, ale vše můžete ovlivnit, stačí na sobě zapracovat. Pokud nemáte možnost soukromé pláže, mohou vás rozptylovat ostatní lidé. Časem se můžete naučit nevnímat rušivé elementy okolí nebo můžete používat sluchátka. Nejlepší je propojení nejvyšší koncentrace, tedy produktivity, a poté si užívat. Hlavní je se nedostat do fáze, kdy nepracujete, ani neodpočíváte.

Mezi další nevýhody patří:

  • příliš slunečního svitu,
  • špatné držení těla,
  • všude okolo písek,
  • špatné internetové připojení a dostupnost Wi-Fi,
  • nikdo vám nepohlídá vaše zařízení.
Mohlo by vás zajímat:  Ovládání telefonu v rukavicích je prozatím téměř nemožné. Vývojáři stále hledají ideální řešení

Tipy pro lepší produktivitu

Pro začátek si najděte místo, které poskytuje možnost stínu. Chraňte své zařízení před vodou a pískem. Pro větší pohodlí si sedněte raději na plážové křeslo nebo lehátko. Ideální se zdá být plážová kavárna či bar. Pokud můžete, pronajměte si sluneční clony. Ideální pracovní dobou na pláži se jeví 1,5 hodiny či méně.

Zdroj: https://asiaexchange.org/blogs/7-pros-and-cons-of-being-a-digital-nomad/