Samsung Galaxy S21 FE má problém s obnovovací frekvencí displeje. Stížností uživatelů přibývá

Samsung Galaxy S21 FE má problém s obnovovací frekvencí displeje. Stížností uživatelů přibývá

Podle uživatelských příspěvků na fórech se zdá, že nový Samsung Galaxy S21 FE má problémy s obnovovací frekvencí displeje. Lidé si stěžují na výrazné zpomalení hlavně u varianty Exynos.

Na fórech Samsungu se čím dál tím více objevují stížnosti uživatelů na zmíněný model Galaxy S21 FE. Problém s obnovovací frekvencí by měl způsobovat celkové zpomalení, čehož si všimli právě uživatelé. Tento Smartphone byl uveden na trh v lednu a běží na operačním systému Android 12. Poháněn je právě procesorem Exynos 2100 Soc, který se zdá být jako hlavní viník tohoto problému s obnovováním.

Při používání se telefon zpomaluje a zasekává

Nejstarší zpráva, která tento problém zmiňuje, pochází ze 17. ledna, kde jistý uživatel popisuje výše zmíněný problém. Tvrdí zde, že obnovovací frekvence klesá pod 60 Hz a tím dochází ke zpomalování a zadrhávání celého přístroje při používání. K problému by mělo začít docházet až po aktualizaci na One UI 4. Tento problém se dá chvilkově vyřešit jednoduchým resetováním přístroje, což vám sice pomůže na chvíli, ale po delším používání se problém vrací.

Mohlo by vás zajímat:  Premiéra dlouho očekávaného seriálu Armor Wars se blíží. Fanoušci Marvelu se mají na co těšit
Zdroj obrázku: Freepik

Několik možných řešení na chvilkovou opravu

Takových zpráv nalezneme na fóru opravdu velké množství a byla by tedy velká náhoda, kdyby se jednalo jen o pár vadných kusů. Vypadá to, že při výrobě se něco nepovedlo a tento problém už je na světě. Pokud jste i vy majitelem přístroje Samsung Galaxy S21, pak zde ještě máme několik tipů, jak telefon zase na chvíli zrychlit. Kromě restartu pomáhá ještě zakázat a ihned zase povolit úsporný režim nebo přepnout obnovovací frekvenci ze 60 na 120 a naopak. To problém dočasně vyřeší, ale je nutné tato řešení neustále opakovat.

Samsung zatím nijak nereagoval a nepřiznal, že by měl mít se svým modelem nějaké problémy. Nebyla tedy navržena ani žádná náprava pro uživatele, a my si tak musíme ještě na jejich vyjádření chvíli počkat.

Zdroj: https://www.sammobile.com/news/galaxy-s21-fe-display-refresh-rate-issue/