Amerika schválila zákon, který podpoří výrobu čipů a otevře miliony nových pracovních míst

Amerika schválila zákon, který podpoří výrobu čipů a otevře miliony nových pracovních míst

Návrh zákona pro výrobu polovodičů v Americe byl schválen téměř všemi demokraty poměrem 222 : 210. Tento zákon zahrnuje velké investice na podporu výroby čipů a rozšíření velkého množství volných pracovních míst.

Tato legislativa byla schválena před několika dny a upravuje tak domácí výrobu čipů v USA. Důvodem k projednání tohoto zákona je jednak momentální celosvětový nedostatek čipů a druhotně konkurenceschopnost. Díky posílení tohoto průmyslu bude moci USA lépe konkurovat Číně a jiným vyspělým státům v tomto odvětví. Schválení tohoto zákonu by mělo do tohoto průmyslu nasypat obrovské množství peněz.

Mohlo by vás zajímat:  Za nefunknční myší stojí často úplná banalita. Na vině může být zapojení i zastaralý ovladač

Uvolnění až 52 miliard na výrobu čipů

Projednávaný zákon měl téměř 3000 stran a v posledních dnech do něj bylo ještě přidáno několik změn. Součástí zákona byla i projednávaná částka, která by se po schválení měla přesunout do tohoto polovodičového odvětví. Jedná se přibližně o 52 miliard dolarů. Tato nemalá investice by měla zařídit, aby byla Amerika soběstačná, a tedy nijak závislá na okolním světě, což by navíc upevnilo postavení Ameriky ve světě. Momentální averze k Číně v tom zajisté také hraje nemalou roli.

Mohlo by vás zajímat:  Pomalý počítač a zamrzávání nikoho nepotěší. Na vině může být nedostatek paměti RAM
Zdroj obrázku: Freepik

Pokus o samostatnost, nebo jen hra pro voliče?

Schválením tohoto zákona navíc demokraté povýšili v očích voličů. Je to totiž šance, jak vyřešit ekonomické obavy obyvatel. Vzhledem k obrovskému celosvětovému nedostatku čipů zdražuje prakticky veškerá elektronika. Lidé zdražování nesnášejí zrovna dobře, a pokud by se díky tomuto zákonu mohly vrátit ceny aut, počítačů či lékařských přístrojů, pak budou určitě spokojení. Navíc jen za leden se v čipovém průmyslu otevřelo skoro půl milionu nových pracovních míst.

Pro americkou ekonomiku a soběstačnost je to pravděpodobně dobrý krok, a pokud to dokáže alespoň z malé části pomoci vyřešit i globální problém s nedostatkem čipů, pak jsme pro!

Zdroj: https://time.com/6145248/house-passes-computer-chip-production-bill/