Za nefunknční myší stojí často úplná banalita. Na vině může být zapojení i zastaralý ovladač

Za nefunknční myší stojí často úplná banalita. Na vině může být zapojení i zastaralý ovladač

Přestala vám fungovat myš nebo jen tak od času blbne nebo případně nereaguje? Podívejme se spolu na ty nejčastější problémy a možná vám některý z nich bude povědomý. Občas se jedná o úplnou banalitu, která nás na první dobrou nenapadne, a její řešení trvá pár desítek vteřin.

Zkuste jiný USB port

Vyzkoušejte myš připojit do jiného USB portu, než momentálně používáte. Může se totiž stát, že daný USB port nefunguje nebo s ním daná myš nespolupracuje. Proto jednoduše vyzkoušejte touto vylučovací metodou, zda nemůže být problém zde. Daný port nemusí být nutně ihned nefunkční a mohlo by postačit vyčistit ho od případných nečistot nebo aktualizovat ovladač.

Mohlo by vás zajímat:  Polští studenti vyvinuli aplikaci, která usnadní lidem cestování v arabské metropoli

Nemáte aktuální ovladač

Dost častým problémem, proč myš nefunguje, je zastaralý ovladač. Tento problém má opravdu jednoduché řešení a za pár sekund můžete zjistit, zda byl vyřešen. Jednoduše zapněte správce zařízení a vyberte možnost myši a další polohovací zařízení. Po rozkliknutí dostanete možnost automaticky aktualizovat ovladač.

Zdroj obrázku: Freepik

Špatný povrch

Nestává se to moc často, ale svou roli může hrát i povrch, na kterém se s vaší myší pohybujete. Pokud tedy nepoužíváte podložku pod myš, tak doporučujeme, abyste ji alespoň vyzkoušeli. Nebudete tomu věřit, ale obyčejná podložka dokáže vyřešit velký problém, jelikož spousta povrchů je opravdu nevhodná a myš je tak špatně snímaná.

Mohlo by vás zajímat:  Amerika schválila zákon, který podpoří výrobu čipů a otevře miliony nových pracovních míst

Problémy bezdrátových myší

Pokud máte myš bezdrátovou, pak zde je potřeba vyzkoušet hned dvě věci. První z nich je potřeba zkontrolovat napájení. Můžete mít vybitou baterku a ani si to neuvědomíte. Druhou věcí je potřeba zkontrolovat, zda jste připojeni. Bezdrátové myši mají svůj vysílač a vy byste si tak měli ověřit, že je správně zapojený.

Prošli jsme si ty nejznámější problémy a třeba jsme narazili i na ten váš. Pokud máte jiný problém, nevyhazujte hned myš do koše a zkuste si sami na chvíli v klidu sednout a popřemýšlet, kde by mohl být problém. Občas jsou to opravdu maličkosti.

Zdroj: https://www.lifewire.com/my-mouse-wont-work-2640089