S vozy Tesla je jízda vždy zážitek. Šikovné funkce dopřejí maximální komfort během cesty

Pokud patříte mezi fanoušky Tesly anebo jednu vlastníte, pak pro vás máme nachystáno několik zajímavých tipů, které by vás mohly zajímat. Díky nim si totiž jízdu vychutnáte opravdu na maximum.

Odesílejte pokyny z telefonu

Pokud i vy patříte mezi uživatele, kteří si nejprve najdou cestu na telefonu a potom ji pracně hledají znovu v autě, máme pro vás malý zlepšovák. Postačí totiž, když si danou trasu najdete vždy jen jednou na svém telefonu. Následně ji můžete jednoduše sdílet rovnou do auta a ušetříte si tak nějaký čas. Pak už jen nastoupíte do vozu a pokyny budou před vámi na obrazovce připravené.

Nastavujte ventilátory jediným klepnutím

Ve spodní řadě vaší dotykové obrazovky najdete ikonu ventilátoru. Stačí, když na ni kliknete, a můžete si nastavit vše, co je potřeba. Už to nemusíte dělat manuálně, jak jste možná byli zvyklí. Pokud toto tlačítko podržíte na dvě vteřiny, pak se vám otevře nová možnost, díky které můžete rychle zapnout a vypnout ventilátory jedním jediným klikem.

Mohlo by vás zajímat:  Nejočekávanější vůz Tesla posouvá všechny hranice. Cybertruck láká na bezkonkurenční výkon a úžasný dojezd
Zdroj obrázku: Freepik

Super bezpečnostní funkce

Pokud se za volantem příliš necítíte nebo s řízením teprve začínáte, pak by se vám mohla hodit jedna opravdu výborná bezpečnostní funkce, která dokáže nastavit omezení rychlosti. Můžete si tak zvolit maximální možnou rychlost, kterou auto pojede a nepřekročí ji, dokud tuto funkci opětovně nevypnete. Najdete ji v ovládacích prvcích ve své mobilní aplikaci.

Jedním prstem rovnou domů

Pokud používáte jako většina lidí svou navigaci, pak určitě uvítáte skrytou funkci pro nastavení cesty rovnou domů. Namísto klepnutí na váš navigační panel prostě potáhněte prstem dolů a ukáže se vám rychlé menu pro vaši adresu. Pokud chcete domů nebo do práce, ušetříte si hledáním pár vteřin.

Máte i vy nějaké tipy a triky pro vozy Tesla? Pokud ano, pak se s námi rozhodně nezapomeňte podělit.

Zdroj: https://getoptiwatt.com/blog/the-coolest-tesla-features-you-may-not-know-about