Rozšíření Google Chrome, která pomohou uživatelům s ADHD

Google Chrome patří mezi nejpoužívanější internetové prohlížeče. Základní verze nabízí dostatek funkcí, ale k dispozici je také mnoho dalších, se kterými je použití prohlížeče větší hračkou.

Obyvatel této planety přibývá, ale bohužel se rozvíjí také chronické nemoci. Lidí, respektive dětí s ADHD, raketově přibývá. Tyto osoby mají problém se soustředit na jednu aktivitu. Zůstávají tak v zajetí velkého množství informací, upozornění a rozptýlení. Google Chrome neotálel a snaží se pomoci těmto lidem různými rozšířeními. Jaká rozšíření pomohou lidem trpícím touto poruchou zlepšit své soustředění?

Mohlo by vás zajímat:  Při koupi microSD karty je důležité vybírat s ohledem na podporované zařízení

ADHD Reader

Lidé s ADHD poruchou mají problém s četbou. Rozšíření ADHD Reader přizpůsobuje stránku tak, aby jedinci s ADHD měli co nejmenší zátěž během čtení. V textu se to projevuje tím, že jsou zvýrazněna první písmena slov. Toto grafické zvýraznění má za úkol udržet čtenáře u textu, aniž by se rozptyloval okolím nebo dalšími vnějšími vlivy. Funkci lze nastavit automaticky nebo manuálně.

Save to Pocket

Na internetu je čím dál tím větší množství informací. Pro jedince s ADHD je proto velmi obtížné soustředit se na jeden zdroj informací. V tomto velkém množství dat je velice snadné se ztratit. Save to Pocket je rozšíření, které vám pomůže s úschovou odkazu k pozdějšímu čtení. Nenechte se rušit odkazy, ale přečtěte si je později, až budete mít čas.

Mohlo by vás zajímat:  Phishingové podvody jsou stále protřelejší. Poznat falešnou stránku nemusí být jednoduché
Zdroj obrázku: Freepik

Hide Images/Videos

Štvou vás obrázky nebo videa během procházení webovou stránkou? S tímto rozšířením se zbavíte všech rozptylujících prvků a zůstane vám pouze text.

StayFocusd

StayFocusd je skvělým rozšířením, pokud máte problémy s tím, že odskakujete od svých povinností na vybrané stránky. Omezte nebo zablokujte přístup na tyto stránky nebo obrázky či videa. Možnost Nuclear je vyšší stupeň bezpečnosti, kdy vám pomůže odolat pokušení tyto stránky odblokovat. Nastavte si dobu, po jakou budete chtít, aby vás tyto stránky nerozptylovaly.

Zdroj: https://speechify.com/blog/best-chrome-extensions-for-adhd/