Soubory vytvořené v Microsoft 365 nejsou ani po smazání ztracené

Smazání důležitých souborů, dat nebo dokumentů je vždy frustrující záležitost. Ať už byl soubor smazán, poškozen, nebo ztracen, nevěšte hlavu, vše se dá zachránit nebo obnovit. Speciálně soubory vytvořené v Microsoft 365 nemusí být úplně ztracené, jak se na první pohled zdá. Stačí použít několik technik a máte vyhráno. O jaké techniky se jedná?

Obnovení dokumentu

Microsoft 365 je dodáván se sadou funkcí, které vám pomohou obnovit dokumenty v případě, že dojde k neočekávánému selhání programu nebo počítače. Jedná se tak o nejjednodušší způsob, jak obnovit ztracený dokument. Ve starších verzích Microsoft 365 vás informuje program, že dočasně uložil kopii souboru, i když kliknete na volbu Neukládat. I přesto zachová software dočasnou kopii tohoto souboru.

Dočasné soubory

Poškozené nebo odstraněné dokumenty někdy zanechávají dočasné verze, jež obsahují část nebo většinu obsahu. Tyto dočasné soubory jsou skryté před uživatelem. Stačí spustit Průzkumníka souborů a přejít do složky, do které jste soubor dříve uložili. Klikněte na tři tečky a zvolte Možnosti. Zobrazí se vám možnosti složky, zde zvolte možnost Zobrazit a zaškrtněte Zobrazit skryté soubory, složky nebo jednotky a potvrďte.

Mohlo by vás zajímat:  Nepříjemná zpráva pro všechny uživatele WhatsApp: aplikace shromažďuje data a posílá je dál

Nyní vyhledejte .tmp soubory, a jakmile narazíte na konkrétní, přejmenujte koncovku na .doc.

Zdroj obrázku: Freepik

Koš

Někdy se stane, že omylem vy nebo vaše dítě vyhodíte soubor, který nechcete smazat. Existuje šance, že právě tyto soubory ještě najdete v koši. Vybrané soubory v koši obnovte.

V případě, že selžou všechny kroky, zkuste aplikaci třetí strany.

Prevence nade vše

Nikdo nechce absolvovat tento složitý proces, kdy zkoušíte různé možnosti s nejistým výsledkem. Nespoléhejte se na náhodu a raději buďte připravení. V programu Microsoft 365 najeďte do Souboru -> Možnosti -> Uložit informace automatického obnovení každých x minut.

Zdroj: https://www.zdnet.com/article/how-to-recover-deleted-files-in-windows-10-or-11/