Nejčastější důvody poškození chytrého mobilního telefonu

Nejčastější důvody poškození chytrého mobilního telefonu

Dnešní mobilní telefony nabízí mnoho různých funkcí, ale jejich nevýhodou bývá křehkost. Stačí, aby mobil spadnul a hned může být nepříjemně poškozen. A jaké jsou nejčastější důvody poškození chytrého mobilního telefonu? To se dozvíte přímo v tomto článku.

Poškození zástrčky na nabíjení

Mezi velmi časté příčiny poškození mobilního telefonu patří problém s nabíjením kvůli. Právě konektor pro nabíjení je totiž hodně namáhán, takže může poměrně brzy odejít. Pokud dojde k poškození samotného kabelu, nejde o nic hrozného, protože ho stačí jednoduše vyměnit. Horší je situace v případě, kdy dojde k poškození přímo v mobilu v místě konektoru. Tehdy je potřeba vyřešit problém buď opravou, která může být cenově náročná, nebo pořízením nového mobilu.

Mohlo by vás zajímat:  Google účet může zmizet beze stop. Smazat jde snadno, pak už není cesty zpět

Mechanické poškození způsobené pádem

Z důvodu poměrně značné křehkosti moderních tenkých a lehkých mobilních telefonů se není čemu divit, že se často objevují problémy způsobeno pádem. Stačí, aby mobil spadnul i jenom z malé výšky a už se to projeví například prasklinou na displeji, poškozeným rohem či poškozením funkčnosti části displeje.

Nevhodné nabíjení vedoucí k poškození baterie

Dalším důvodem, proč se řada lidí rozhodne vyměnit starý mobil, protože již není tolik funkční, je problém týkající se špatně fungující baterie. Mobilní telefon najednou nevydrží tak dlouho, ale vybije se klidně ještě ten stejný den. Problém je často ve špatném způsobu nabíjení.

Mohlo by vás zajímat:  Koupě použitého iPhonu je kompromisem mezi cenou a kvalitou

Poškození vodou

Ve většině případů je poškození vodou fatální ve chvíli, kdy mobilní telefon naplno spadne do vody. Tehdy dojde k poškození vnitřních částí, které již není možné opravit. Mnohdy způsobí problém také voda či působení větší vzdušné vlhkosti po delší dobu. V takovém případě může mobil pomalu přestávat fungovat či rovnou odejde úplně.