Lightning kabel je málo odolný a snadno se poškodí. Investice do kvality se vyplatí

Pořízení nové věci je vždy velkou událostí. Můžeme sem zařadit i koupi nového iPhonu. Jeho provoz je spolehlivý, design libový, ale přeci jen má chybu, jakou? Jedná se o nabíjecí Lightning kabel, který bývá často velmi rychle opotřebovaný. Na vině mohou být různé faktory, ale převážně si za to můžeme sami tím, jakým způsobem jej používáme. Jak se ke kabelu chovat, aby vydržel déle?

Proč váš kabel nevydrží

Lightning kabely oproti klasickým USB nabíjecím kabelům pro zařízení Android jsou velmi křehké. Jejich nesprávné používání, zejména zohýbání, má za výsledek zlomení, a tím i dochází k potížím s nabíjením. Své mohou přidat také tekutiny nebo jídlo, které konzumujeme v blízkosti kabelu. Většinou je na vině Lightning kabel, přesto se mohou dostavit problémy i kvůli USB adaptéru, které mohou negativně ovlivnit kabel. Při výběru adaptéru používejte originál, jinak můžete zaznamenat přehřívání, které může mít negativní vliv na samotné zařízení.

Mohlo by vás zajímat:  Výdrž baterie Nintendo Switch prodlouží jednoduché nastavení konzole
Zdroj obrázku: Freepik

Špatná kvalita

U levných náhražek zůstaneme, jelikož jich je na internetu spousta, kde můžete ušetřit několik stovek korun a nabízený design může imponovat vašim očím, ale nenechte se zmást. Důležité je kupovat takové nabíječky, respektive kabely, které mají certifikaci Apple MFi.

Nic netrvá věčně a totéž platí i pro samotné kabely. Postupem času ztrácí materiály svou účinnost.

Změňte své návyky k prodloužení životnosti

Vyvarujte se známého navíjení kabelu do cívky, tímto způsobem totiž způsobíte akorát zohýbání vodičů, čímž hrozí jejich zlomení. Místo toho je raději dejte do volnější polohy. Když odpojujete nabíječku od zařízení, dělejte to šetrně, vyvarujte se násilného rvaní, které může poškodit nejen nabíjecí port, ale také samotný kabel.

Mohlo by vás zajímat:  Rychlost a stabilitu internetového připojení jde zlepšit několika snadnými kroky

Nebojte se investovat do ochrany. Co tím máme na mysli?

  • Zesílené Lightning kabely.
  • Chraňte svůj kabel zakončený pružinou.
  • Uložte jej do pouzdra.
Zdroj: https://blog.syncwire.com/how-to-prevent-iphone-charging-cable-from-breaking/