Pouzdro ochrání telefon před poškozením, přesto není vždy nejlepší volbou

Pouzdra jsou skvělou možností, jak ochránit svůj drahý smartphone před poškozením nebo vlhkostí. Pro některé jedince jde o skvělé produkty, ale pro jiné je pouzdro zcela zbytečné. Dnes se podíváme na důvody, proč je pouzdro pro většinu lidí zcela nepotřebné. Používáte na svém smartphonu ochranné pouzdro jen při určitých příležitostech, nebo každý den?

Osvoboďte svůj smartphone

Bez pouzdra bude váš smartphone rozhodně tenčí a lehčí. Jednoduše se vám vejde do kapsy, peněženky nebo kabelky. Navíc se konečně budete moci dívat na krásný tvar svého mobilu, který se jinak v pouzdru úplně ztratí. Některá pouzdra také ruší gesta, například přejetí prstem směrem dovnitř od okraje displeje. Bez ochranného pouzdra to bude mnohem jednodušší.

Mohlo by vás zajímat:  Uchovejte všechny vzpomínky, ať se stane cokoli. Díky záloze se žádné fotky neztratí

Každoročně se vyrobí miliony obalů na telefony. Jakmile si nekoupíte pouzdro na telefon, které se za chvíli zničí a vy ho vyhodíte, ušetříte svou peněženku i přírodu. Snížíte tím množství vlastního odpadu a nebudete muset neustále kupovat nová pouzdra. A jestli používáte bezdrátovou nabíječku, bude se vám s telefonem také manipulovat mnohem lépe.

Zdroj obrázku: Freepik

Alternativy pouzder, které budou mnohem lepší

Místo tradičního, velkého pouzdra můžete použít jen kryty. Koupit si můžete nejrůznější barvy a vzory. Budou působit proti poškrábání a nepřidají tolik hmotnosti a objemu vašemu smartphonu. Na displej nainstalujte ochranné sklo, abyste ho ochránili před poškrábáním a nárazy. Díky tomu budete mít chráněný celý mobil, aniž byste museli všude nosit obrovské pouzdro.

Mohlo by vás zajímat:  Klasická peněženka bude brzy patřit minulosti. Google Wallet umožní nahrát kromě platebních karet i doklady

Případy, kdy je pouzdro nejlepší možností

Pouzdra jsou stále velmi dobrá, ale jen pro některé lidi. V zimních měsících byste jejich používání měli zvážit, protože mohou chránit telefon před nízkými teplotami. Při práci na stavbě nebo jiném rizikovém místě se vám také mohou hodit. Jistě nechcete mít rozbitý telefon ve chvíli, kdy ho budete nejvíce potřebovat a bude na tom záležet vaše práce nebo životy jiných lidí.

Zdroj: https://www.cnet.com/tech/mobile/do-you-need-a-case-for-your-smartphone/