Ani doma nejsme v bezpečí. Na domácí Wi-Fi síť se mohou hackeři připojit kdykoli

Někdo, kdo se neorientuje v prostředí IT, by mohl tvrdit, že není potřeba zabezpečení na vlastní Wi-Fi síti, obzvláště když žije v rodinném domě a nemá okolo žádné sousedy. Zní to jako super nápad, že byste dovolili návštěvám se připojit k síti bez nutnosti zadávání hesla atd. Jenomže opak je pravdou, víme, co hrozí, když nepoužijeme dostatečnou ochranu v místech, kde je veřejná volná bezdrátová síť. Totéž může potkat i vás doma, aniž byste o tom věděli, stačí, aby signál sahal mimo váš pozemek, a může se na vás nabourat hacker.

Zločinec může navést stopy k vám

Jak už jsme psali výše, nechráněná Wi-Fi je opravdu přístupná pro KOHOKOLIV, tedy i pro možné zločince. Jaké je tedy nebezpečí? Daleko horší než ve veřejných prostorách. Prostřednictvím vaší Wi-Fi a vašeho bydliště může provádět nelegální věci, které mohou být i trestné, jako je například dětská pornografie. Takže právě toto může navést policii k vám namísto k pravému zločinci.

Mohlo by vás zajímat:  Značky telefonů s OS Android vytvářejí vlastní ekosystémy

Stejně tak vše, co posíláte, od e-mailu až po zprávy, hesla, uživatelská jména, to vše najednou bude mít uložené hacker. Jedná se tak o velice nebezpečnou záležitost a můžete se tak dostat do pořádného průšvihu, z kterého budou cesty pryč a obhajoby velice těžké. Proto příliš dlouho neotálejte a zabezpečte si svou síť. V dnešní době navíc můžete sdílet své připojení s ostatními, aniž by museli vyplňovat heslo.

Zdroj obrázku: Freepik

Zabezpečte Wi-Fi

Zabezpečte své Wi-Fi připojení pomocí nejsilnější metody, kterou vám router dovoluje. Pokud vám router nedovoluje nejsilnější metodu, je na čase uvažovat o pořízení novějšího typu. Dále využijte možnosti nastavení vlastního hesla, abyste mohli znemožnit jeho prolomení.

Změňte také název Wi-Fi sítě, abyste mohli skrýt značku routeru před útočníkem, pro kterého to může být jinak velice zajímavá a užitečná informace. Jako heslo si můžete vymyslet opravdu cokoliv. Můžete také vyzkoušet síť „Host“, kterou návštěva může používat, jakmile je u vás. Toto připojení umožní se hostům připojit, aniž by museli znát vaši síť s heslem.

Zdroj: https://www.cnet.com/home/internet/yes-your-home-wi-fi-network-can-be-hacked-these-10-tips-can-prevent-it/