Propojit dvě zařízení lze nejen přes Bluetooth. Nabízí se bezdrátové i kabelové alternativy

Od vynálezu bezdrátové technologie je toto připojení nutností pro práci mezi zařízeními. Jedním z bezdrátových připojení je Bluetooth, jež se stalo takovým základem v rámci propojení napříč zařízeními. I když svou práci Bluetooth plní skvěle, jsou momenty, kdy nefunguje podle představ. Může se jednat o různé výpadky, nebo dokonce přestat fungovat úplně. V takových případech se vyplatí vyzkoušet jiné alternativy vedoucí k připojení zařízení k počítači se systémem Windows.

Wi-Fi Direct

Wi-Fi Direct je bezdrátová technologie umožňující rychlý přenos souborů a streamování mezi dvěma zařízeními. Tohoto připojení se docílí pomocí peer-to-peer bez použití přístupového bodu nebo routeru. Dokáže vyprodukovat rychlost dat až 250 Mbps, což je pětkrát rychlejší přenos než přes Bluetooth. Co se týče dosahu, Bluetooth poskytuje asi 10 metrů, zatímco Wi-Fi Direct až 200 metrů. Jedinou nevýhodou je vysoká spotřeba energie.

Mohlo by vás zajímat:  Smazat facebookový účet jde během pár kliknutí. Na rozmyšlenou pak máme 30 dní
Zdroj obrázku: Freepik

USB

USB je jeden z nejstarších způsobů určený pro přenos dat a komunikace na zařízeních se systémem Windows. Přes USB připojení můžete připojit klávesnice, myši, tiskárny, úložná zařízení k počítači se systémem Windows. Oproti Bluetooth očekávejte rychlejší a spolehlivější způsob přenosu dat bez nutnosti párování nebo konfigurace. Nevýhodou je fyzický kontakt připojení mezi zařízeními nebo špatně fungující, až nefunkční USB porty. Po připojení USB jednotky na vás vyskočí průzkumník souborů, co s danou jednotkou dělat. Pokud nevyskočí nebo odkliknete toto okno, stačí najet do Tento počítač a v levé části panelu uvidíte USB jednotku. Přenos souborů je jednoduchý, stačí přesunout z USB jednotky do počítače soubory nebo naopak.

Mohlo by vás zajímat:  Při nákupu notebooku jde udělat několik zásadních chyb. Koupený počítač pak vůbec nemusí vyhovovat

Ethernet

Ethernet je internetové připojení přes síťový kabel. Jeden konec připojíte k routeru a druhý do počítače. Toto připojení má výhodu ve spolehlivostirychlosti přenosu či stažení dat. Bez ohledu na vzdálenost zůstane rychlost přenosu stejná. Jedinou nevýhodou je kontaktní připojení vedené právě kabelem.

Zdroj: https://openclassrooms.com/en/courses/7414131-set-up-tcp-ip-networks/7602724-link-two-devices-together