Windows umožní náhled souborů, aniž by se musely pracně otevírat. Čas ušetří několik programů

Windows umožní náhled souborů, aniž by se musely pracně otevírat. Čas ušetří několik programů

Pokud ve svém počítači používáte správné nástroje, pak můžete ušetřit nějaký ten čas například zobrazením náhledů u nejrůznějších souborů ve Windows 10 nebo 11. Tím, že je nemusíte otevírat, nějakou minutu k dobru získáte.

Průzkumník souborů a jeho podokno náhledů

Otevřete ve svém systému průzkumníka souborů a klikněte na možnost Zobrazení. Zde vyberte podokno Náhled. Nyní stačí najet na libovolný soubor, u kterého chcete náhled zobrazit. Ať už je to dokument ve Wordu, Excelu, prezentace v PowerPointu, obrázek, nebo video. Všechny tyto typy souborů se vám zobrazí v náhledu a tento náhled navíc ještě můžete zvětšovat nebo zmenšovat podle potřeby.

Mohlo by vás zajímat:  Přesunout větší soubory z telefonu do počítače zvládnete díky několika aplikacím během chvíle
Zdroj obrázku: Freepik

Doplněk QuickLook pro průzkumníka souborů

Pokud vám z nějakého důvodu nevyhovuje průzkumník a jeho funkce, které jsou součástí systému, pak by se vám mohl zamlouvat doplňující program pod názvem QuickLook. Ten se integruje do systémového Průzkumníka a vylepší jeho funkci náhledů. Nyní po nainstalování nemusíte nikde nic nastavovat a postačí, abyste u souboru, kde chcete vidět náhled, zmáčkli mezerník. Tím vyvoláte okno QuickLook a ve vyhrazeném okně uvidíte náhled.

Placený prohlížeč souborů Cool File Viewer

Díky této super aplikaci si ani nevzpomenete na obyčejného prohlížeče souborů, který pochází od Windows. Na rozdíl od výše zmíněného umí totiž to samé, ale mnohem lépe. Navíc poskytne možnost prohlížet si pomocí náhledů i formáty ZIP a RAR. Také umí upravovat dokumenty z rodiny Microsoft Office. Jediná překážka pro jeho používání je cena, která se pohybuje okolo pěti set korun. Ovšem tato cena opravdu odpovídá tomu, co program nabízí a umí.

Mohlo by vás zajímat:  Při napadení počítače virem je důležité dodržet správný postup

Samozřejmě existuje spousta dalších doplňků a programů, které se zabývají náhledy souborů. My jsme si dnes představili pouze zlomek z nich, a pokud budete mít zájem, pak se k této problematice mile rádi vrátíme v dalším článku.

Zdroj: https://www.pcmag.com/how-to/how-to-view-files-in-windows-without-opening-them