Při přehřátí notebooku je třeba postupovat správně

Notebooky jsou velice žádaným příslušenstvím v domácnosti. S tímto chytrým zařízením dokážeme spoustu věcí, co na chytrých telefonech třeba ne. Od hraní her, sledování filmů, práci s programy až po kancelářskou práci. Při pořízení nového notebooku nezažíváme tyto potíže, což se může postupem času změnit. Jindy studený notebook je najednou horký. Pokud se to však děje pouze v ojedinělých případech, není třeba šířit paniku, ale zachovat se správně. Co to v praxi znamená?

Nechlaďte jej tímto způsobem

Když je vám teplo, co uděláte? Dáte si nejraději chlazený nápoj, nebo se svlažíte ve studené sprše. Jestli vás napadne totéž udělat s horkým notebookem, tak na to zapomeňte. Notebook s jeho součástkami je velice náchylný na jakékoliv výkyvy teplot, které mohou vést ke zkratům.

Mohlo by vás zajímat:  Problémy se zapnutím počítače mají často jednoduché řešení

Vyvarujte se také jakéhokoliv kontaktu s vodou, i kdybyste měli dobré úmysly, co se týče zchlazení systému. Nejlepším způsobem, jak zchladit notebook, je použití chladicích podložek.

Zdroj obrázku: Freepik

Nepokračujte v práci

Když pocítíte známky toho, že se váš notebook přehřívá, přerušte jeho používání, co nejdříve můžete. Dlouhodobé udržování vysokých teplot může vést k poškození jednotlivých komponentů uvnitř notebooku. Snažte se při jednotlivých náznacích přehřívání zjistit příčinu a ukončit tak třeba náročné programy.

Některé uživatele napadne ponechat zařízení v klidu a odejít a to je špatně. Ideální řešení je uložit veškeré důležité procesy a zařízení vypnout alespoň na 15 minut.

Mohlo by vás zajímat:  Pixel 7 se tlačí do popředí. Nabízí funkce, které jsou u Android telefonů výjimečné

Dopřejte mu dostatek prostoru na vychladnutí

Nejhorší pro notebook je, když jej položíte na měkký povrch. Zařízení nemá kudy odvádět teplo, proto se kumuluje uvnitř a způsobuje tak přehřívání zařízení. Polštáře, pohovky nebo peřiny jsou tak nevhodným místem, kam uložit notebook.

Zapomeňte také na vyjmutí baterie. Samotná baterie nemusí způsobovat přehřátí systému, navíc její neustálé vyjímání a následné vkládání může způsobit dlouhodobé poškození.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/tag/fix-overheating-laptop/