Microsoft Windows 11 se potýká se špatnou reputací. Velmi často je tak přirovnáván k Windows 8, jenž je považován za jeden z nejhorších. Od svého vydání se Windows 11 mírně zlepšil, nic to ale nemění na faktu, že mezi uživateli není nadále populární. Co může za jeho špatnou reputaci?
Vysoké nároky na hardware
Debut Windows 10 provázela nabídka zdarma pro uživatele předchozích verzí. Tehdejší přechod neznamenal takový problém, jako nynější přechod z 10 na 11. Mohou za to opravdu náročné hardwarové požadavky. Počítače starší šesti let nejsou určitě vybaveny technologií TPM 2.0 uvnitř procesoru. Jeho obejití není nejlepším řešením, výsledkem tak může být nestabilita a pomalý výkon.
Povinný účet
Velkou míru nevole vyvolala povinnost vlastnit Microsoft účet. Doposud žádná verze Windows nevyžadovala účet. S příchodem Windows 11 se vše změnilo. Pokud se rozhodnete nainstalovat nejnovější Windows, ale nemáte založený účet a ani možnost účet v daný moment vytvořit, nemůžete dokončit instalaci. Mnoho uživatelů volá po zrušení této nové, neužitečné funkce.
Žádné výhody
Přechod na novější operační systém musí uživatele zaujmout. V tomto případě Windows 11 moc lákadel nenabízí. Ne že by neobsahoval nové funkce, ale většinou nestojí za to, aby přesvědčily lidi k jejich pořízení. Pravidelná aktualizace je určitě na pořadu dne, ale ne za každou cenu. Dokud nejnovější Windows nepřijde s lepšími funkcemi a stále budou dostupné bezpečnostní aktualizace pro Windows 10, tak se neočekává velký přesun z předchozí na nejnovější verzi.
Přizpůsobení
Předchozí verze byly známé tím, že nabízely možnost ponechání výchozích aplikací nebo výběr nových. U nejnovější verze je tento postup zbytečně komplikovaný a zdlouhavý. Předtím stačilo vybrat například hudbu a vybrat si přehrávač. Nyní musíte vybrat jednotlivé typy souborů nebo odkazů a přiřadit k nim konkrétní aplikace.
Zdroj: https://www.pcmag.com/news/10-reasons-not-to-upgrade-to-windows-11