Jednoduché nastavení telefonu prodlouží výdrž baterie

Největší slabinou chytrých telefonů je výdrž baterie. Ze začátku vydrží klidně celý den bez nabití, ne-li déle. V porovnání s předchozí generací telefonů je to ale tristně málo. Na druhou stranu, počet funkcí a možností, které můžeme dělat s telefonem je mnohonásobně vyšší. Není se tedy čemu divit, že dnešní telefony v záplavě funkcí a možností vydrží tak málo. Nejhorší na tom vše je, že baterie telefonu může zklamat v nejméně vhodný okamžik. Pokud nechcete svůj telefon neustále nabíjet nebo všude s sebou nosit nabíječku či powerbanku, tak čtěte následující tipy.

Mohlo by vás zajímat:  Konkurenční kancelářské balíčky nabídnou stejnou kvalitu jako Microsoft Office zcela zdarma

Deaktivujte nevyužívané funkce

Na první pohled se to zdá, jako samozřejmost, ale kolik uživatelů nebere ohled na počet spuštěných funkcí. Nemějte zapnuté všechny funkce, jako Wi-Fi, mobilní data, Bluetooth apod. Pokud jste na domácí Wi-Fi, vypněte si mobilní data, v opačném případě Wi-Fi a Bluetooth taky nemusíte mít zapnuté, pokud jej momentálně nepotřebujete. U sledování GPS polohy zvolte u aplikací pouze tehdy, když aplikaci využíváte. Tímto nastavením ušetříte mnoho procent baterie.

Zdroj obrázku: Freepik

Správa aplikací

Dříve se doporučovalo spuštěné aplikace vypínat. Nyní je situace naopak a pro telefon je snazší tuto aplikaci pouze obnovit, když je zmražená. Aplikace, které nevyužíváte, tak rovnou odinstalujte. Ušetříte nejen pár procent baterie, ale také místo v paměti.

Mohlo by vás zajímat:  Explozi baterie v telefonu napomáhá nevhodné používání a možné poškození

Co dále má spojitost s aplikacemi? Zasílání notifikací! Možná vás to překvapuje, ale opravdu žere spoustu baterie, proto si rozmyslete, u kterých aplikací chcete, aby vám zasílaly oznámení. Vyplatí se také nastavení aktualizace e-mailové schránky po delších cyklech než po pěti minutách.

Další praktické rady

Existuje spoustu článků, které radí, jak správně nabíjet. Pro chytré telefony s Li-ion bateriemi platí, že je nejlepší je udržovat v rozmezí 20-80 %. Cokoliv jiného je spíše na škodu. Nejhorší je, když úplně vybijete telefon, a poté jej nabijete na plnou kapacitu.

Mohlo by vás zajímat:  Během horkých dnů je třeba chránit notebook před přehřátím

Pozor na nastavení jasu. Příliš velké nastavení jasu spotřebovává baterii téměř nejvíc ze všeho. Nejenže ušetříte oči, ale i baterii. Vyvarujte se také používání telefonu v extrémních podmínkách, jako je příliš velké teplo, nebo naopak velká zima. Oba extrémy ničí baterii, místy i nenávratně.

Zdroj: https://myrepublic.net/sg/blog/10-ways-to-make-your-phone-battery-last-longer/