Prohlížeč Chrome šetří čas i prostor. Šikovné triky usnadní práci na maximum

V dnešní době jsme rádi za každou věc, která nám ušetří nějaký čas. Neustálá práce, termíny a spěch nám moc nepřidávají, a pokud se najde něco, co by nám mohlo pomoci, sáhneme po tom všemi deseti. Google na to naštěstí myslí a my se dnes podíváme na ty nejlepší funkce a aplikace, které nám prohlížeč Chrome může nabídnout.

Minimalizujte karty

Každý z nás má ve svém prohlížeči vždy otevřeno až nesmyslně velké množství karet. To je prostě realita. Díky jednoduchému triku ale můžeme nechat tyto karty otevřené, a přitom minimalizovat množství, co máme na očích. Na aktivní kartu klikněte pravým tlačítkem a vyberte možnost Připnout. Tím ji zmenšíme a ukotvíme na levé straně prohlížeče. Navíc jako bonus takto připnuté karty nemůžete omylem vypnout, jelikož zmizí možnost křížku.

Použijte anonymní režim

Tato možnost nám sice nijak čas neušetří, ale pomůže nám. A to přesně v tom, že nikdo nebude shromažďovat naše údaje o prohlížení a navštívené stránky se nebudou ukládat ani do historie.

Mohlo by vás zajímat:  Útok s nulovým kliknutím může napadnout jakékoli zařízení a nepozorovaně ukradnout data
Zdroj obrázku: Freepik

Uložte si stránku

Našli jste opravdu zajímavou stránku a chtěli byste si obsah zvěčnit? Existuje jednoduché řešení, díky kterému převedeme zvolenou stránku do PDF souboru. Postačí, když stiskneme CTRL + P a danou stránku si uložíme.

Oživte zpět omylem zavřené karty

Každému z nás se to již stalo a omylem jsme si zavřeli kartu, kterou jsme potřebovali, někdy dokonce všechny. Ovšem i tento problém má řešení, díky kterému můžeme takto zavřené karty zase obnovit. Kombinací kláves CTRL + Shift + T obnovíte všechny nedávné karty najednou.

Počítejte v prohlížeči

Potřebujete si rychle něco spočítat, ale nechce se vám otevírat kalkulačku? Žádný problém, protože prohlížeč jednu v sobě má. Stačí do vyhledávacího pole vložit příklad, který potřebujete spočítat, a obratem se vám zobrazí výsledek.

Google Chrome toho umí opravdu hodně a rozhodně ví, jak nám práci usnadnit.

Zdroj: https://blog.envisionitsolutions.com/7-tips-and-tricks-for-using-google-chrome