Prohlížeč Chrome šetří čas i prostor. Šikovné triky usnadní práci na maximum

Prohlížeč Chrome šetří čas i prostor. Šikovné triky usnadní práci na maximum

V dnešní době jsme rádi za každou věc, která nám ušetří nějaký čas. Neustálá práce, termíny a spěch nám moc nepřidávají, a pokud se najde něco, co by nám mohlo pomoci, sáhneme po tom všemi deseti. Google na to naštěstí myslí a my se dnes podíváme na ty nejlepší funkce a aplikace, které nám prohlížeč Chrome může nabídnout.

Minimalizujte karty

Každý z nás má ve svém prohlížeči vždy otevřeno až nesmyslně velké množství karet. To je prostě realita. Díky jednoduchému triku ale můžeme nechat tyto karty otevřené, a přitom minimalizovat množství, co máme na očích. Na aktivní kartu klikněte pravým tlačítkem a vyberte možnost Připnout. Tím ji zmenšíme a ukotvíme na levé straně prohlížeče. Navíc jako bonus takto připnuté karty nemůžete omylem vypnout, jelikož zmizí možnost křížku.

Mohlo by vás zajímat:  Rychlonabíjení může životnost baterie v telefonu zkrátit

Použijte anonymní režim

Tato možnost nám sice nijak čas neušetří, ale pomůže nám. A to přesně v tom, že nikdo nebude shromažďovat naše údaje o prohlížení a navštívené stránky se nebudou ukládat ani do historie.

Zdroj obrázku: Freepik

Uložte si stránku

Našli jste opravdu zajímavou stránku a chtěli byste si obsah zvěčnit? Existuje jednoduché řešení, díky kterému převedeme zvolenou stránku do PDF souboru. Postačí, když stiskneme CTRL + P a danou stránku si uložíme.

Oživte zpět omylem zavřené karty

Každému z nás se to již stalo a omylem jsme si zavřeli kartu, kterou jsme potřebovali, někdy dokonce všechny. Ovšem i tento problém má řešení, díky kterému můžeme takto zavřené karty zase obnovit. Kombinací kláves CTRL + Shift + T obnovíte všechny nedávné karty najednou.

Mohlo by vás zajímat:  Nejnovější trendy v IT, kterým bude patřit následující rok

Počítejte v prohlížeči

Potřebujete si rychle něco spočítat, ale nechce se vám otevírat kalkulačku? Žádný problém, protože prohlížeč jednu v sobě má. Stačí do vyhledávacího pole vložit příklad, který potřebujete spočítat, a obratem se vám zobrazí výsledek.

Google Chrome toho umí opravdu hodně a rozhodně ví, jak nám práci usnadnit.

Zdroj: https://blog.envisionitsolutions.com/7-tips-and-tricks-for-using-google-chrome