Problémy s nabíjením mají různá vysvětlení. Na vině může být vadná nabíječka nebo samotný telefon

Každý z nás se již nejednou setkal se situací, kdy jsme připojili mobilní telefon k nabíječce, ale neslyšeli jsme žádný zvuk nebo vibrace signalizující nabíjení. V ten moment každého zamrazí, jedná se totiž problém s nabíječkou, takže co se nyní nabízí? Někdy je na vině menší problém, což je žádanější, ale někdy se můžeme setkat s něčím, co už vyžaduje vyšší investici. Jaké problémy mohou stát za špatným nabíjením?

Špatná nabíječka

Toto je velmi častý problém. Snaha ušetřit peníze za každou cenu vede často k tomu, že si pořídíme levnou nabíječku, která ale nemusí splňovat vůbec požadované parametry. Ne všechny adaptéry jsou určeny k rychlému nabíjení, i když váš telefon podporuje rychlé nabíjení. Chcete-li těmto problémům předcházet, pořizujte pouze originální příslušenství.

Mohlo by vás zajímat:  Jaký hudební přehrávač je nejlepší pro Android? Vyberte ten nejlepší

Někdy je na vině fyzická závada, nejčastěji ve formě odhalených drátů nebo jejich zlomení. Dále můžeme zaregistrovat také různé řezy a ohyby, které mohou bránit efektivnímu nabíjení. Pro ověření zkuste použít jinou nabíječku/kabel nebo zařízení k nabíjení, abyste ověřili funkčnost.

Zdroj obrázku: Freepik

Nečistoty uvnitř portu

Někdy může za absenci nabíjení nahromaděný prach uvnitř nabíjecího portu. V takovém případě se vyplatí použít párátko nebo kartáček. Cokoliv hrubého, ostrého nebo kovového by mohlo poškodit či zkratovat nabíjecí port a poškodit jej včetně telefonu. Po odstranění nečistot připojte opět telefon k nabíjení, a jestli nezaznamenáte žádný efekt, je problém v něčem jiném.

Mohlo by vás zajímat:  Zimní měsíce dávají telefonu zabrat. Správná ochrana předejde zničení baterie a zamrznutí

Někdy může být telefon poškozený

Nyní přejdeme k těm horším variantám. Někdy může být chytrý telefon poškozený vodou. Některé novější modely (iPhone XR a novější) dokážou detekovat vlhkost a automaticky přerušit nabíjení. Mnoho smartphonů zobrazuje ikonu kapky, když je mokrý port. V takovém případě nechte telefon pořádně vyschnout, než jej opět přivedete k nabíjecímu procesu. Jaké další potíže mohou být spojeny se špatným nabíjením?

  • Vadná zásuvka
  • Vybitá baterie
  • Špatně nainstalovaná aktualizace nebo software
  • Různé aplikace
Zdroj: https://www.makeuseof.com/reasons-charger-isnt-charging-phone/