Problém s nabíjením notebooku vyžaduje rychlé řešení. Souviset může s baterií nebo konektorem

Problém s nabíjením notebooku vyžaduje rychlé řešení. Souviset může s baterií nebo konektorem

Pokud máte notebook v zásuvce, a přesto se nenabíjí, pak byste se měli podívat na pár kroků, které jsme si pro vás připravili. Mohly by vám pomoci vyřešit tento velký problém.

Prvním krokem je kontrola, jestli jste opravdu zapojení

Než přejdeme k dalším krokům, podívejte se, zda není na vaší nabíječce odpojený nějaký konektor. Druhým krokem je kontrola, jestli zástrčka, ve které máte notebook zapojený, je pod proudem. Obzvláště pokud používáte prodlužovačku, si zkontrolujte, že není vypnutá. Občas se člověk přehlédne a prodlužovačku nemá přepnutou.

Mohlo by vás zajímat:  Apple své produkty málokdy nabízí ve slevě. V různých koutech světa přesto stojí rozdílně

Zkontrolujte baterii

Dalším důvodem, proč se notebook nenabíjí, může být vadná baterie. Proto pokud je váš notebook dodáván s baterií, kterou lze vyjmout, musíte ji vyndat. Notebook po několika vteřinách připojte do elektřiny. Pokud se začne nabíjet, pak máte vadnou baterii a je potřeba ji vyměnit za novou. V tomto případě vyzkoušejte ještě jednou vložit baterii, abyste se ujistili. Případně můžete baterii zkusit nabít v jiném notebooku a pak to zkusit ještě jednou.

Zdroj obrázku: Freepik

Máte dostatečně výkonnou nabíječku?

Vyměnili jste nabíječku? Koupili jste si novou a problém započal právě v té době? Pak je dost možné, že jste si koupili nabíječku, která je pro nabití vašeho zařízení prostě příliš slabá. Tady nepomůže nic jiného než si zjistit, jaký výkon by vaše nabíječka měla mít. Nejlépe to zkontrolujte na internetu při zadání vašeho typu. Internet už vám zajisté potřebné výsledky dodá.

Mohlo by vás zajímat:  S klávesovými zkratkami je používání Firefoxu rychlejší, snadnější i zábavnější

Kontrola konektoru není na škodu

Rozhodně si zkontrolujte konektor svého notebooku. Připojení by mělo být opravdu nadoraz, a pokud to tak není, zkontrolujte, zda v konektoru nemáte prach nebo usazeniny. Pokud ano, pak se pokuste za pomoci párátka vyčistit, co půjde. Pokud se konektor hýbe, je možné, že se zlomil, a pak vám nezbyde nic jiného než se s ním vydat do opravny.

Zdroj: https://www.pcmag.com/how-to/what-to-do-if-your-laptop-is-plugged-in-but-not-charging