Google Translate toho umí mnohem víc než přeložit prostý text. Dokáže přepsat řeč i přečíst obrázek

Google Translate toho umí mnohem víc než přeložit prostý text. Dokáže přepsat řeč i přečíst obrázek

Jak aplikace Google Translate, tak Google Asistent dokážou překládat texty nebo zvuk do desítek jiných jazyků. Dokonce pokud se svým zařízením namíříte na tabulku s textem, dokážou vám ho přeložit do jazyka, který potřebujete.

Google Překladač

Opravdu výborná aplikace, která se věnuje všemožným překladům. Za několik let prošla obrovským pokrokem a zvládá už i složitější úkony. Používat jej můžeme jak na Androidu, tak i na zařízeních běžících na iOS a iPadOS. Obě tyto verze mají prakticky totožné funkce a nabízí překlad psaného textu pro více než 100 světových jazyků a překlad během dvojjazyčné konverzace zvládá u 43 jazyků, což rozhodně není málo, a díky těmto funkcím se dorozumíme prakticky ve všech koutech světa.

Mohlo by vás zajímat:  Nestabilní prostředí kryptoměn může vést k impulzivnímu rozhodování
Zdroj obrázku: Freepik

Překládání obrázků

Tahle vychytávka se vám rozhodně zalíbí. Máte totiž možnost za pomoci fotoaparátu svého telefonu překládat libovolné texty z obrázků. Stačí si vybrat zdrojový jazyk a kliknout na ikonu foťáku. Namířením na místo, které chceme přeložit, spustíme celou akci a do pár vteřin máme text, který aplikace sama rozezná a přeloží do jazyka, který si zvolíme. Díky téhle funkci si můžeme hlavně na dovolené ušetřit spoustu času.

Přepis řeči

Dokonce si můžete užít i funkci, během které diktujeme jedním jazykem a aplikace automaticky přepisuje vše, co říkáme, do jazyka jiného. Musíte kliknout na ikonu mikrofonu, která se nachází v horní části obrazovky. Díky této funkci můžete například debatovat na schůzi nebo s kamarády mluvícími jiným jazykem v reálném čase. Což je opravdu parádní funkce, kterou by bylo škoda nevyužít.

Mohlo by vás zajímat:  NASA připouští, že pro úkazy UFO neexistuje vysvětlení. Po důkazech mimozemského života se stále pátrá

Díky těmto funkcím už se nemusíte bát jezdit do zahraničí jenom proto, že máte strach z cizího jazyka. Tento problém za vás totiž moderní technologie více než dobře vyřeší. Vše, co potřebujete, je přístup k internetu a nabitý mobilní telefon.

Zdroj: https://www.online-tech-tips.com/google-softwaretips/9-useful-tips-how-to-use-google-translate/