Při ztrátě telefonu je hlavní nepanikařit a podniknout základní kroky

Ztráta mobilního telefonu je vždy ranou. Tento malý společník neslouží pouze k volání a psaní zpráv. Postupem času se mobilní telefon přeměnil mna chytré zařízení, které dokáže také zabavit, fotit, ale uchovávat důležitá data a informace, včetně internetového bankovnictví. Jak postupovat v případě ztráty tohoto choulostivého zařízení?

V první řadě je nutné zachovat chladnout hlavu, nepanikařit a rychle konat. Vzpomeňte si, kdy a kde mohlo dojít ke ztrátě.

Na vlastní pěst

Dnešní technologie a možnosti umožňují vyhledat telefon. Pokud si ztrátu telefonu uvědomíte okamžitě, tak je důležitá rychlá reakce. Zkuste na svůj telefon zavolat z jiného telefonu. Problém nastane, jestliže máte nastavený tichý režim, nikdo jej neslyší nebo zloděj nechce reagovat. V takovém případě se lze obrátit na sílu internetu. Přihlaste se ke svému účtu na Google nebo iCloud a můžete svůj telefon prozvonit přes internet. Zde máte jistotu vyzvánění na maximální hlasitost, i když máte tichý režim. Co dále lze nastavit z internetu?

  • zamknout a označit jej za ztracený,
  • odhlásit se z účtů,
  • smazat účet.
Mohlo by vás zajímat:  Problémy se synchronizací e-mailu v Androidu vyřeší jednoduché nastavení nebo aktualizace

Velkým pomocníkem je také sledování polohy zařízení. Buď jej najdete v internetovém rozhraní nebo můžete požádat přítele, s kterým sdílíte polohu a díky jeho pomoci najít telefon. Jestli máte chytré hodinky, tak i jejich prostřednictvím můžete vyhledat či prozvonit zařízení, jakmile budete v jeho blízkosti.

Zdroj obrázku: Freepik

Kontaktujte banku

Obraťte se na svou banku, aby vám mohla deaktivovat internetové bankovnictví v aplikaci na daném zařízení. Na infolince lze také deaktivovat i placení telefonem s Apple Pay, Google Pay nebo Garmin Pay. Obvolejte všechny banky, které máte v zařízení.

Mohlo by vás zajímat:  Připojte svůj ovladač Nintendo Switch jednoduše k počítači a užijte si hru naplno

Mobilní operátor a policie

Předejděte nechtěnému volání do zahraničí, posílání prémiových SMS apod. Kontaktujte svého mobilního operátora, aby zablokoval vaši SIM kartu. Výhodou je, že se stále můžete dovolat na zařízení, zatímco odchozí hovory či zprávy jsou deaktivované.

Nezapomeňte, že pro řešení s policii budete potřebovat doklady dokazující, že jste právoplatným majitelem ztraceného či odcizeného telefonu. Proto s sebou mějte servisní/záruční list, kde je nejdůležitější IMEI výrobní číslo.

Zdroj: https://www.cashify.in/8-things-to-do-immediately-when-you-have-lost-your-phone