Obrázky z Google Map lze uložit několika cestami

Google Mapy jsou skvělým způsobem, jak se podívat do nejrůznějších koutů světa, aniž bychom museli cestovat. Toto je výborná volba, pokud plánujete dovolenou nebo trasu a hledáte, která místa hodláte navštívit. Jednotlivá místa, která lze prohlédnout, nabízí také různé roky zobrazení. Kromě plánování trasy nebo brouzdání můžete zavzpomínat také s nostalgií, jak se změnila konkrétní čtvrť nebo ulice. Co když ale chcete tyto obrázky uložit? Klasický postup v podobě kliknutí pravým tlačítkem na obrázek a následné uložení nelze provést v mapách. Existuje několik způsobů, jak na to.

Mohlo by vás zajímat:  Na Coinbase lze jednoduchou cestou prodat krypto aktiva

Nahlaste problém

První řešení se nabízí přes Google Mapy oklikou. Nejprve najeďte na mapy a vyhledejte lokaci, ať už zadáním cílové adresy, nebo jiným způsobem, a po rozkliknutí fotky daného objektu rozklikněte tři tečky v horní části obrazovky. Z nabídky zvolte možnost Nahlásit problém. Po rozkliknutí této možnosti již budete moci tento obrázek uložit pomocí klasické metody pravým kliknutím a zvolením možnosti Uložit obrázek jako.

Zdroj obrázku: Freepik

Prvek

Další možnost se nabízí skrze kontroly prvku. Do této nabídky se dostanete pomocí pravého kliknutí na obrázek nebo v okolí a zvolení Prozkoumat. Do této nabídky se dostanete také pomocí kombinace kláves Ctrl + Shift + C. Následně v novém okně zvolte možnost Aplikace, pokud se vám nezobrazuje, rozklikněte dvě šipky směřující doprava a rozklikněte. V levém panelu najeďte na Snímky -> Top -> Obrázky a vyberte konkrétní obrázek a pravým kliknutím na myši opět klikněte a už budete moci si uložit obrázek.

Mohlo by vás zajímat:  Soukromí na prvním místě. Seznam přátel na Facebooku lze skrýt, může to předejít nepříjemnostem

Výstřižky

Windows oplývá nástrojem Výstřižky. Pomocí tohoto nástroje lze uložit cokoli, co vidíte na displeji svého monitoru nebo notebooku. Stačí si označit plochu, kterou chcete uložit, a poté si uložíte obrázek. Výhoda tohoto způsobu spočívá v zaznamenání snímku z prohlížení jednotlivých panoramatických fotek.

Dávejte pozor, na co fotky použijete, jelikož podléhají autorským právům a povoleny jsou pouze pro nekomerční záměry. V případě, že se je chystáte použít, je nutné uvést zdroj.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/save-google-maps-images/