Pět tipů, jak chránit na internetu své údaje. Bezpečnosti není nikdy dost

Pět tipů, jak chránit na internetu své údaje. Bezpečnosti není nikdy dost

V dnešní době po nás chce prakticky každá služba nebo aplikace osobní údaje. Ne všude se tomu dá vyhnout a bez vyplnění těchto údajů vás nepustí dál, nebo vám dokonce služby neposkytnou. Pokud i vy patříte mezi ty, kteří nesouhlasí s tím, aby tyto korporace shromažďovaly data, pak se na chvilku zastavte u našeho článku, kde se budeme věnovat tomu, jak sběru dat zabránit.

Podívejme se, jak chránit své osobní údaje

Stává se často, že tyto velké společnosti nebo aplikace, kterým poskytujete své osobní údaje, se stanou terčem hackerů. Ty se pak dostanou ven, a pokud nebudete dobře chráněni, pak se tento únik může týkat i vás.

Mohlo by vás zajímat:  Tyhle chyby dělá při sledování Netflixu většina uživatelů. Skutečný potenciál pak nikdy nevyužijí
Zdroj obrázku: Freepik
  1. Přečtěte si zásady ochrany osobních údajů u všech webových stránek a aplikací, které navštěvujete. Tento krok vám zabere asi hodně času, ale díky tomu, že si to všechno přečtete, se dozvíte, jaká data a k čemu daná firma využije. Pokud zde uvidíte něco neobvyklého, dejte si pozor.
  2. Používejte vícefaktorové ověřování. Pokud se stane, že vaše data někam uniknou, pak v případě, že se budete chránit vícefaktorovým ověřováním, se můžete cítit mnohem bezpečněji, protože se k vašim datům stejně nedostanou.
  3. Používejte správce hesel. To je jednoduchý způsob, jak se ochránit, protože správce hesel ke každému vašemu přihlášení vždy vygeneruje náhodné heslo, které se neopakuje. Pokud by se tedy stalo, že unikne heslo nebo jiná data, pak s nimi nakonec nic moc neudělají.
  4. Při vyplňování formulářů lžete. Samozřejmě se tato rada netýká toho, když komunikujete se státní správnou nebo bankou. Ale pokud se jedná o náhodnou stránku nebo aplikaci, pak není důvod jim poskytovat pravdivé údaje. Akorát by se to nakonec mohlo otočit proti vám.
  5. Nedejte souhlas ke sběru dat. Tohle je opravdu to nejjednodušší řešení. Pokud je zde možnost odmítnout, pak to rozhodně udělejte. Není důvod, aby se vaše data zbytečně dostala do další sběrny, když to není potřeba.
Zdroj: https://www.nytimes.com/guides/privacy-project/how-to-protect-your-digital-privacy