Při předání vozu v autoservisu je namístě aplikovat opatření proti nekalým praktikám

Při svěřování vozidla do rukou autoservisu je důležité mít jistotu, že budete informováni o veškerých provedených úkonech, budete mít jistotu zachování stavu vozidla a spravedlivého vyúčtování. Pro zajištění důvěry a transparentnosti v tomto procesu existují některé klíčové kroky, které byste měli dodržovat. Od sepsání předávacího protokolu, pečlivé dokumentace stavu vozidla až po transparentní fakturaci a kontrolu použitých dílů – tato opatření vám umožní lépe monitorovat a kontrolovat průběh servisních prací.

Důležitost předávacího protokolu a kontrola auta v servisu

Při předávání auta servisu je klíčové zabezpečit sepsání předávacího protokolu, který vám umožní přesně specifikovat vozidlo, včetně množství paliva v nádrži, stavu nabití akumulátoru a údajů z tachometru. Díky tomuto důležitému kroku budete mít možnost provést kontrolu, zda mechanik neprovedl neoprávněnou jízdu vozidlem, což se zejména u unikátních automobilů může stát běžnou praxí, kdy si zaměstnanci dílny půjčují auta pro své osobní potěšení.

Mohlo by vás zajímat:  Ve snaze ušetřit za palivo zkouší někteří známý trik. Jediné, co získají, je výsměch
Zdroj obrázku: Freepik

Dokumentace stavu vozidla a její využití při reklamaci

Jedním z důležitých prvků předávacího protokolu je také důkladná dokumentace stavu vozidla zahrnující veškerá existující poškození, jako jsou škrábance, promáčkliny či rýhy. Před samotným předáním vozidla do servisu je vhodné provést podrobné fotografické zdokumentování jeho stavu. Toto opatření se stává cenným důkazem v případě, že při vyzvedávání vozu zjistíte nová poškození, která mohla vzniknout během opravy. Fotografie tak poslouží jako důkazní materiál při jednání se servisem ohledně nákladů na obnovení původního stavu vozidla.

Mohlo by vás zajímat:  Správné použití klimatizace v autě zajistí komfort za jízdy

Transparentní fakturace a kontrola použitých dílů

Dalším důležitým aspektem je transparentní fakturace, která by měla zahrnovat kompletní vyčíslení nákladů, včetně práce i použitých dílů. Je důležité trvat na tom, aby faktura obsahovala podrobné specifikace jednotlivých dílů, ideálně s uvedenými sériovými čísly. Tímto způsobem budete mít možnost provést pečlivou kontrolu a ověřit, zda byly skutečně provedeny výměny uvedených dílů a zda byly použity originální součástky. Někdy se totiž stává, že servisy nahrazují díly originální díly nižší kvality, ale fakturují je jako originály, což je situace, kterou je důležité odhalit a vyřešit v souladu se zájmy zákazníka.

Zdroj: https://www.omvic.on.ca/portal/DealersSalespersons/MVDARequirements/ConsumerProtectionAct/UnfairPractices.aspx