Nabídka nových vozů donutí většinu zájemců k nechtěnému kompromisu

Každý rok se blížíme k tomu, že automobily na cestách budou vyměněny elektromobily. Tlak EU na zavedení elektromobilů a důraz na životní prostředí vedou k tomu, že nabídka automobilů není tak zajímavá, jak bývala dříve. Vozy nám nemusí vyhovovat ve více parametrech a obsahují prvky, o které kolikrát vůbec nestojíme. Pak jsme nuceni ke kompromisu, aniž bychom o něj stáli. O jaké parametry se může jednat?

Snížení emisí

Moderní automobily disponují systémem start-stop, jenž stojí za snížením papírových emisí. Jakmile s automobilem zastavíme, zhasne motor a při rozjezdu opět dojde k jeho nastartování. Pokud o tento systém nestojíte, u klasických spalovacích motorů již nemáte na výběr. Jednou z alternativ je přechod na elektromobil, ale to není tou cestou, kterou bychom chtěli jít, že ano.

Mohlo by vás zajímat:  "Jít pro auto do bazaru byla velká chyba. Mistrně mi vnutili jiné auto a nevýhodný úvěr," lituje Štěpán
Zdroj obrázku: Freepik

Motor s vyšším objemem

Snaha snižovat emise se prolíná do všech stran. Kromě výše zmíněno systému se můžeme setkat také s downsizingem, kdy motorymalým objemem bývají doplněny turbem. Není tedy žádnou novinkou, že se setkáváme s tříválcovými motory pod kapotou aut. Vyhnout se jim dá tak, že si pořídíme hybrida. Tady si už můžeme vybrat motory s vyšším objemem, ale na druhou stranu je zde přítomná elektřina, která není všem právě po chuti.

Mohlo by vás zajímat:  Při výběru elektromobilu je jedním z hlavních parametrů rychlost jeho nabíjení

Výkonná auta

Automobily mají různý výkon, o tom hovoří jejich specifikace. Je rozdíl, zda jezdíme v automobilu sami, nebo jsme kompletně zatížení včetně zavazadel. Vyhledat automobil s lepším výkonem tak nemusí být lehký úkol. V záplavě nabídek se může stát, že jakmile narazíme na automobil, jenž nás zaujme, zjistíme, že se jedná o hybrid. Hybrid je vybaven elektromotorem a baterií. Kolikrát tato elektrifikace dohání nedostatečný výkon standardního spalovacího motoru.

Jak to tedy vypadá, výběr nového automobilu bude větší problém, než se původně zdálo. Nenechte si však zajít chuť a důkladně vybírejte. Jestli vám hybrid nevadí, čeká vás o něco méně starostí.

Zdroj: https://www.pwc.com/gx/en/industries/automotive/publications/eascy.html