Nejočekávanější vůz Tesla posouvá všechny hranice. Cybertruck láká na bezkonkurenční výkon a úžasný dojezd

Nejočekávanější vůz Tesla posouvá všechny hranice. Cybertruck láká na bezkonkurenční výkon a úžasný dojezd

Ještě stále není uvedené na trh, ale pořád se jedná o jedno z nejvíce očekávaných vozidel značky Tesla. Tento elektrický náklaďák má funkce a specifikace, ze kterých vám doslova spadne brada. Bez ohledu na své předchozí uvedení na trh je Cybertruck vybaven úžasnou technologií, která vám vyrazí dech.

Cyberpunkovou tématikou je inspirovaný i Cybertruck. Samotný náklaďák je vybaven plechem z nerezové oceli. Účel této konstrukce je, aby byl vůz odolný vůči drobným promáčklinám a nedokonalostem. Podle Tesly se jedná i o lepší bezpečnost. Vnější materiál tak může připomínat kuchyňské spotřebiče. Bez ohledu na vzhled má tento materiál symbolizovat odolnost a vymoženosti mají posunout tento vůz kupředu.

Dechberoucí výkon

Na první pohled se nezdá, že by výkon měl dosahovat vysokých kvalit, ale opak je pravdou. Svým famózním výkonem nahání strach exotickým automobilům se spalovacím motorem. Obrovský točivý moment a okamžitá odezva můžou za úchvatné zrychlení z 0 na 100 km za 2,9 vteřiny, což je opravdu až ďábelské zrychlení.

Mohlo by vás zajímat:  Google Maps v navigaci zůstávají daleko před konkurencí

Až bude Cybertruck uveden do prodeje, nebude mít problém se zařadit mezi nejvýkonnější elektromobily, které jsou nyní dostupné. Jediným konkurentem se zdá být Rivian R1T.

Zdroj obrázku: Freepik

Úžasný dojezd

Jste pesimističtí ohledně dojezdu? V tomto případě dojezd 500 mil zatočí s kdejakými předsudky, zvlášť když se jedná o elektrický náklaďák. Technologicky se Rivian R1T nemůže v dojezdu absolutně rovnat modelu od Tesly. Lepší už je pouze jenom Lucid Air, který ujede o 20 mil dále na jedno nabití.

Cybertruck může fungovat i jako tažný stroj

Když si představíme tažné vozy, vybaví se nám většinou pickup, ale pozor, Cybertruck je minimálně rovnocenným, ne-li lepším vozidlem pro vykonání této práce. Tesla tvrdí, že její model dokáže utáhnout 6,3 tuny. Cybertruck je mimochodem vybaven adaptivním vzduchovým odpružením, takže vaše jízda bude pohodlná, i když budete tahat těžkou váhu.

Zdroj: https://cyberbackpack.com/blogs/tesla-cybertruck-ev-blog/unique-advantages-of-the-tesla-cybertruck