Jaký program pro psaní dokumentů si vybrat

Základem kvalitně odvedené kancelářské práce je počítač nebo notebook, na který je spolehnutí, a samozřejmě také vhodný program pro psaní dokumentů. Na trhu jsou k dispozici placené i neplacené verze. Pro kterou se rozhodnout?

Když nejste moc nároční

Pro běžné domácí použití vám bude stačit si stáhnout do počítače některou z verzí neplacených programů, určených pro psaní dokumentů či tvorbu tabulek. Nabízejí dostatek funkcí, které se obvykle používají. Je třeba ale počítat s tím, že hotový dokument nemusí být kompatibilní s jinými programy pro psaní. Když takový dokument přepošlete někomu, kdo využívá ji třeba placenou verzi textového editoru, nemusí se mu správně zobrazit.

Mohlo by vás zajímat:  Při problémech s načtením webové stránky existuje několik možných řešení

Pro kvalitní kancelářskou práci

Jestliže předpokládáte, že budete tvořit hodně dokumentů, a navíc pravidelně, stojí za to se podívat po placeném textovém editoru. V této oblasti nabízí služby Microsoft 365. Jedná se o soubor cloudových služeb poskytovaných společností Microsoft formou předplatného. V době uvedení produktu na trh v roce 2011 firma původně cílila na podniky. O dva roky později byl ale na světě i produkt pro domácí spotřebitele.

Ten je možné si nyní pořídit za měsíční předplatné. Výhoda tohoto předplatného tkví v příznivé ceně a v přístupnosti všech částí programu. Navíc není nutné pořizovat instalační DVD, protože Microsoft 365 je k dispozici formou webové administrace, z níž si lze požadovanou verzi stáhnout.

Mohlo by vás zajímat:  Užijte si hraní na počítači naplno. Dobře vybraná židle zajistí pohodlí na dlouhé hodiny

Proč si vybrat právě Microsoft 365

Microsoft 365 je široce používaným textovým editorem a jeho formáty jsou kompatibilní s jinými programy. To je důležité, zejména pokud musíte sdílet dokumenty s lidmi, kteří používají jiný software pro úpravu textu. Microsoft 365 poskytuje pokročilé zabezpečení dat a ochranu proti neoprávněnému přístupu. Vaše dokumenty jsou chráněny šifrováním a systémem oprávnění, což zajišťuje, že pouze oprávněné osoby mají přístup k citlivým informacím.

Vybrat si Microsoft 365 jako textový editor má mnoho výhod – od bohaté škály nástrojů a uživatelské přívětivosti až po online spolupráci a zabezpečení dat.