Tlačítko pro vnitřní cirkulaci vzduchu zefektivní funkci klimatizace v autě

Léto klepe na dveře a už jsme pocítili první dny, kdy se denní teplota přehoupla přes 20 °C. Když se k tomu přidá svítící slunce, může být v rozpáleném autě docela nepříjemně. Stažení okének nemusí být efektivní a trvá relativně dlouho, než se teplý vzduch vyfouká. Většina novějších automobilů je vybavena klimatizací. Ta je velice vítaným společníkem v těchto horkých dnech. Víte o triku, který dokáže posunout výkon klimatizace na vyšší úroveň? Stačí k tomu jedno tlačítko uvnitř auta. O jaké se jedná?

Cirkulace vzduchu

Jak samotný nadpis napovídá, bude se jednat o tlačítko cirkulace vzduchu. Na tlačítku je znázorněn automobil, okolo kterého jsou nakresleny šipky. Používá se v případech, když jedete zaprášeným, zakouřeným nebo špinavým prostředím. V takovém případě určitě nestojíte o nasávání pachu a částic zvenku dovnitř automobilu. Toto tlačítko toho ve skutečnosti umí daleko více. Díky němu si můžete i rychle vychladit vnitřek auta.

Mohlo by vás zajímat:  Aplikace OneDrive pro Android soubory bezpečně uloží, je možné je sdílet i skrýt
Zdroj obrázku: Freepik

Dokonalá synergie

Klimatizace funguje tak, že dovnitř je nasáván studený vzduch, zatímco ven je vyfoukáván teplý. Tento postup nám zajistí příjemné prostředí uvnitř auta a pomáhá nám přežít horké letní dny. Pro zvýšení efektivity studeného vzduchu můžeme využít tlačítko vnitřní cirkulace, takže vnitřkem auta bude cirkulovat studený vzduch dodávaný z klimatizace. Pro jeho správnou funkčnost je nutné, aby bylo dodrženo určité pravidlo. O jaké se jedná?

Zásadní pravidlo

Pravidlo je jednoduché: nezapínejte toto tlačítko cirkulace po nastartování automobilu. Nejdříve zapněte klimatizaci, a až klesne teplota na nižší teplotu než venkovní, teprve potom zapněte toto tlačítko. Po dosažení příjemné teploty vypněte toto tlačítko, aby se vám neudělalo nevolno nebo abyste neonemocněli.

Pro rychlejší vychlazení interiéru otevřete před nastartováním dveře automobilu, po chvilce nasedněte, otevřete okénka a po chvíli je zatáhněte a až poté zapněte klimatizaci. Po dosažení nižší teploty než venkovní zapněte tlačítko cirkulace. Snad vám tato rada ušetří dobu potřebnou k dosažení ideální teploty uvnitř auta v nadcházejících horkých dnech.

Zdroj: https://www.consumerreports.org/cars/cars-driving/tips-to-get-most-cool-from-car-air-conditioning-a1115356751/