Problém se spuštěním her v systému Windows lze řešit opravou souborů i aktualizací

Hraní her patří k velice populárním činnostem na počítačích nebo noteboocích. Nadšení z hraní her může vystřídat frustrace, když si pořídíte hru, provedete instalaci a zjistíte, že vám nejde spustit. Někdy je na vině slabý hardware, na druhou stranu se může jednat o softwarový problém. Můžete se ocitnout také v situaci, kdy ve Windows přestane jet většina her. O jaké potíže se může jednat a jak se s nimi vypořádat?

Při spouštění her se můžete ocitnout v situaci, kdy na vás vyskočí konkrétní chyba, jako je chybějící .dll soubor. V takovém případě je nutné vyhledat specifické řešení. Jestliže nenarazíte na žádné konkrétní chyby, ale přesto máte potíže se spuštěním, čeká vás složitější cesta.

Mohlo by vás zajímat:  Gmail funguje už pěknou řádku let. Zjistěte, kdy jste založili ten svůj

Předběžná kontrola

Ještě než si pořídíte hru, zkontrolujte si minimální hardwarové požadavky pro spuštění. Je naprostý nesmysl pořídit si hru, jejíž požadavky jsou daleko vyšší než váš hardware uvnitř počítače. Než přejdete k jednotlivým krokům vedoucím k opravě, vyzkoušejte základní kroky:

  • restartujte počítač,
  • spusťte hru jako správce,
  • smažte všechny dočasné soubory,
  • zavřete paralelně spuštěné aplikace,
  • aktualizujte veškeré ovladače.

Někdy může být vina v přetíženém počítači, proto uvolněte systémové zdroje pro hry a ukončete jiné, v ten moment nepotřebné aplikace. Například nemusíte mít zapnutý internetový prohlížeč, zatímco hrajete hry, jelikož takový Google Chrome spotřebovává velké množství systémových zdrojů.

Mohlo by vás zajímat:  Poznejte ty nejlepší funkce Samsung Galaxy. Pomohou šetřit baterii i chránit soukromí
Zdroj obrázku: Freepik

Aktualizujte hru nebo ji znova nainstalujte

Pravidelné aktualizace slouží k vylepšení nebo opravě nejrůznějších chyb, to moc dobře sami víte, když aktualizujete svůj chytrý telefon nebo notebook/počítač. Totéž platí i o hrách a aplikacích. Právě jejich aktualizace může být problémem, jenž stojí za potížemi spojenými se spuštěním hry. Pokud aktualizace nepomůže, vyřešte to odinstalací a opětovnou instalací.

Opravte poškozené herní soubory

Poškozené herní soubory mohou stát za problémy spojenými se spuštěním hry. Některé hry jsou dodávány s vestavěnými nástroji pro opravu poškozených souborů. Pokud tedy hra nefunguje, můžete využít tyto nástroje pro jejich opravu. Využít můžete také launchery (EA Desktop, Steam, EPIC launcher atd.).

Zdroj: https://www.auslogics.com/en/articles/fix-new-games-dont-start-on-windows-10/