Cestování časem je díky Google snadné. Podívejte se do míst, která jste znali před deseti lety

Práce s prohlížečem Google Chrome může být ještě snazší. Několik triků ušetří nervy i čas

Google Chrome nabízí obrovské množství skrytých triků, které možná neznáte. Dneska se podíváme na ty nejzajímavější z nich, které by vám mohly zpříjemnit a ulehčit čas strávený ve vašem prohlížeči.

Anonymní režim

Tato funkce je pravděpodobně dost známá, ale ne každý o ní ví. Díky této možnosti se můžete po internetu pohybovat anonymně a nikdo nesbírá vaše data a aktivitu. Pokud tedy plánujete zamířit někam, kde nechcete, aby se o tom vědělo, je anonymní režim přesně pro vás. Dostanete se sem jednoduše. V pravém horním rohu kliknete na tři tečky a vyberete možnost pro nové anonymní okno. Dále už se pohybujete, jak jste zvyklí.

Mohlo by vás zajímat:  Koupě použitého iPhonu je kompromisem mezi cenou a kvalitou

Skrytý hudební ovladač

Pokud něco děláte v jedné kartě a na jiné posloucháte hudbu, tak už nemusíte pracně přepínat mezi těmito kartami. Chrome má v sobě totiž zabudovaný ovladač, ke kterému se dostanete přes ikonu noty v liště. Tato možnost vám ušetří nějaký čas a rozhodně ulehčí práci. Navíc pokud máte zapnuté video na YouTube, pak si můžete zapnout režim obrazu v obraze a sledovat jej na jakékoliv kartě.

Zdroj obrázku: Freepik

Obnovte omylem uzavřené karty

Pokud se vám nějakým způsobem podařilo omylem zavřít některé karty nebo více z nich a chtěli byste je zpět, pak pro vás máme jednoduché řešení. Pokud použijete v Google Chrome kombinaci kláves Ctrl + Shift + T, budou se vám postupně otevírat všechny nedávno zavřené karty. Ať už úmyslně, nebo omylem.

Mohlo by vás zajímat:  TikTok zavedl pro nezletilé uživatele časový limit. Chce tak redukovat čas trávený v aplikaci

Přizpůsobte si úvodní stránku

Pokaždé, když zapnete prohlížeč, se vám zobrazí úvodní stránka, na které vidíte nejčastěji navštěvované stránky. Tuto obrazovku si můžete upravit a v nastavení sekce po spuštění můžete na této stránce mít to, co potřebujete.

Změňte si cestu pro stažené soubory

Stahujete často soubory z internetu, ale ukládají se vám tam, kam nechcete? Pak jednoduše změňte cestu. V Nastavení vyberte možnost Pokročilé a zde vyberte Stahování. Nyní si můžete zvolit, kam se budou soubory ukládat.

Zdroj: https://www.lifehack.org/articles/technology/20-killer-google-chrome-tips-and-tricks-you-cant-miss-for-sure.html