Cestování časem je díky Google snadné. Podívejte se do míst, která jste znali před deseti lety

Práce s prohlížečem Google Chrome může být ještě snazší. Několik triků ušetří nervy i čas

Google Chrome nabízí obrovské množství skrytých triků, které možná neznáte. Dneska se podíváme na ty nejzajímavější z nich, které by vám mohly zpříjemnit a ulehčit čas strávený ve vašem prohlížeči.

Anonymní režim

Tato funkce je pravděpodobně dost známá, ale ne každý o ní ví. Díky této možnosti se můžete po internetu pohybovat anonymně a nikdo nesbírá vaše data a aktivitu. Pokud tedy plánujete zamířit někam, kde nechcete, aby se o tom vědělo, je anonymní režim přesně pro vás. Dostanete se sem jednoduše. V pravém horním rohu kliknete na tři tečky a vyberete možnost pro nové anonymní okno. Dále už se pohybujete, jak jste zvyklí.

Skrytý hudební ovladač

Pokud něco děláte v jedné kartě a na jiné posloucháte hudbu, tak už nemusíte pracně přepínat mezi těmito kartami. Chrome má v sobě totiž zabudovaný ovladač, ke kterému se dostanete přes ikonu noty v liště. Tato možnost vám ušetří nějaký čas a rozhodně ulehčí práci. Navíc pokud máte zapnuté video na YouTube, pak si můžete zapnout režim obrazu v obraze a sledovat jej na jakékoliv kartě.

Mohlo by vás zajímat:  S umělou inteligencí je spjato mnoho mýtů a obav
Zdroj obrázku: Freepik

Obnovte omylem uzavřené karty

Pokud se vám nějakým způsobem podařilo omylem zavřít některé karty nebo více z nich a chtěli byste je zpět, pak pro vás máme jednoduché řešení. Pokud použijete v Google Chrome kombinaci kláves Ctrl + Shift + T, budou se vám postupně otevírat všechny nedávno zavřené karty. Ať už úmyslně, nebo omylem.

Přizpůsobte si úvodní stránku

Pokaždé, když zapnete prohlížeč, se vám zobrazí úvodní stránka, na které vidíte nejčastěji navštěvované stránky. Tuto obrazovku si můžete upravit a v nastavení sekce po spuštění můžete na této stránce mít to, co potřebujete.

Změňte si cestu pro stažené soubory

Stahujete často soubory z internetu, ale ukládají se vám tam, kam nechcete? Pak jednoduše změňte cestu. V Nastavení vyberte možnost Pokročilé a zde vyberte Stahování. Nyní si můžete zvolit, kam se budou soubory ukládat.

Zdroj: https://www.lifehack.org/articles/technology/20-killer-google-chrome-tips-and-tricks-you-cant-miss-for-sure.html