Windows podpoří spuštění widgetů třetích stran. Novinky se dočkáme už za pár měsíců

Windows podpoří spuštění widgetů třetích stran. Novinky se dočkáme už za pár měsíců

Pokud i vy patříte mezi uživatele Windows 11, pak víte, že prozatím nebylo možné přidat vlastní widgety. Povoleny jsou pouze ty, které byly vyvinuty přímo společností Microsoft. To se naštěstí brzy změní a my se dočkáme podpory widgetů třetích stran. Konečně bychom se tak dostali z té malé, nevýrazné nabídky, která zde doposud byla.

Čeho bychom se v budoucnu mohli dočkat?

Konečně by se měl vyřešit problém s nedostatkem podpory pro vývojáře. Microsoft sám jim chce podat pomocnou ruku a bude tak jednodušší se jako vývojář třetích stran připojit do výroby gadgetů pro Windows 11. Vše bylo oznámeno na blogu Windows Developer Blog, a my se tak snad v brzké době můžeme dočkat nových vychytávek pro tento operační systém.

Mohlo by vás zajímat:  Díky ViVeTool získá každý uživatel Windows 11 přístup k nejnovějším funkcím ve vývoji
Zdroj obrázku: Freepik

Bude to velký přínos pro samotný Windows 11

Spousta uživatelů si ráda upravuje prostředí operačního systému podle sebe a právě k tomu slouží widgety a gadgety, kterých je doposud opravdu malé množství. Spoustu lidí to dokonce odrazuje od koupi této verze systému a raději zůstávají na starších, kde mají vše, co potřebují. Samozřejmě je zde možnost si tyto doplňky sehnat již nyní neoficiální cestou, ale ty většinou nejsou buď legální, nebo bezpečné. Proto se lidé spoléhají na jednoduchý oficiální zdroj, který by jim společnost Microsoft měla co nejrychleji obstarat.

Mohlo by vás zajímat:  Správce hesel dokáže udržet všechny účty v bezpečí. Je však důležité používat ho správně

Po prázdninách se vše spustí

Někdy okolo prázdnin tohoto roku by se mělo vše dát do pohybu a všichni vývojáři třetích stran by se mohli dát do práce. Microsoft dělá vše pro to, aby vše šlapalo hladce, jelikož si dobře uvědomuje, že jde i o jeho peníze. Čím dříve to bude, tím dříve dostanou na novou verzi i nerozhodné uživatele. Přece jenom proč bychom si měli kupovat Windows 11, když na něm nedokážeme využít plný potenciál, jako je to například u starších verzí 10 nebo 7.

Zdroj: https://www.pcgamesn.com/windows-11/third-party-widgets