Pozvěte přírodu k sobě domů nebo do kanceláře. Rostliny a světlo zvýší produktivitu

Pobytpřírodě je vždy pozitivní vzpruhou pro naše tělo. Pozitivní účinky můžeme cítit jak po fyzické, tak i duševní stránce. Velice jednoduché je dosáhnout takového stavu, stačí se vydat do přírody, například do lesa. Co když ale nemůžete trávit čas v přírodě kvůli práci? Podíváme se tedy na způsoby, jak si přinést kousek přírody dovnitř.

Pořiďte si rostliny

Na základě studií bylo zjištěno, že pracovníci, kteří měli okolo sebe zeleň, vykazovali mnohem vyšší spokojenost než ti bez rostlin. Pokud nemáte žádné rostliny v místnosti, tak si pořiďte nějaké pokojové rostliny, aby vám zlepšily náladu. Nejen že se vám bude lépe dýchat a i pracovat, ale pravidelná péče o rostliny vám dopřeje krátké přestávky, jež jsou potřeba.

Mohlo by vás zajímat:  Konec nepřehledným poznámkám a papírům po celém stole. O vše důležité se postarají chytré aplikace

Dalším skvělým nápadem, jak přidat část přírody do kanceláře nebo domácnosti, je koupení různých obrazů s přírodou, vylepení tapety s přírodními prvky. Můžete také si udělat různé obrazy z fotek, které si pořizujete. Každému se určitě někdy podařilo zachytit výjimečný moment fotoaparátem či mobilem.

Zdroj obrázku: Freepik

Pracujte u okna

Toto tvrzení má své opodstatnění. Jestliže pracujete v kanceláři nebo doma, tak mějte pracovní stůl nejlépe u okna. Nejen že vám bude svítit denní světlo, ale také můžete využít tento výhled pro metodu 20–20–20. Jedná se o zaměření na vzdálený objekt minimálně 20 stop každých 20 minut po dobu 20 vteřin. Krásně si tímto můžete odpočinout a zároveň si vychutnat pohled do přírody.

Mohlo by vás zajímat:  Vyklápěcí telefony získávají znovu na popularitě

Skvělým způsobem, jak se vcítit do přírody, je mít otevřené okno, tedy pokud se nenacházíte v centru města, ale nejlépe někde kousek od přírody, lesa atd. I prosté cvrlikání ptáků může zahřát člověka u srdce. Nemáte vhodné podmínky? Nevadí, můžete si pustit nějaký dokument nebo zvukový podkres přírody, je to podobné, jako když chce někdo usínat, pustí si zvuky dopadajících kapek na okna či parapet.

Dopřejte si procházku

Máte-li k dispozici čas, kdy si můžete udělat delší pauzu, tak ji využijte na krátkou procházku. Ta vám pomůže pročistit krásně hlavu. Jestli se navíc ještě vedle vašeho pracoviště nachází les, louka nebo jiná zeleň, tím je tento benefit o to lepší.

Zdroj: https://www.imageworksci.com/blog/nature-office-boost-employee-happiness/