Online seznamky jsou plné podvodníků. Na prvním místě je důležitá opatrnost

Seznamování v dnešní době je obtížnější, než tomu bývalo dříve. Mohou za to různé důvody, kterými se nyní nebudeme zabývat. Mnoho lidí tak dává přednost pohodlnějšímu seznamování prostřednictvím online způsobů. I když se jedná o pohodlný způsob, skrývá v sobě nebezpečí. Online seznamky jsou totiž plné podvodníků. Nedávno jste mohli vidět na Netflixu film s názvem Podvodník z Tinderu. Kdo jej neviděl, určitě by se měl na tento snímek podívat. Jaké jsou nejtypičtější rysy těchto podvodníků?

Profi profil

Seznamky jsou plné nejrůznějších lidí, takže je veliká šance narazit na bota nebo právě podvodníka. Podvodné profily jsou chudé na počet fotek, vypadají spíše jako profi fotky modelů či modelek. I když se nachází ve vaší lokaci, většinou žijí v jiných zemích. Velmi oblíbeným mužským fake profilem jsou údajní vojáci. Velmi často se můžete setkat s tím, že po chvíli konverzace vás přesměrují na jiné téma a budou po vás požadovat kontakt na jinou platformu, nejčastěji WhatsApp nebo Messenger, aby se mohli vyhnout bezpečnostním opatřením seznamek.

Mohlo by vás zajímat:  Se zákazem přetáčení reklam u Primy se poskytovatelé vypořádali různě. Někteří tuto možnost stále nabízí

Vyznávají vám lásku

Typickým příkladem podvodníka je, že se s vámi odmítá sejít nebo si s vámi zavolatprostřednictvím videohovoru. Možná si říkáte, že chce ještě chvíli času, ale co když vám začne vyznávat lásku i přesto, že jste se ještě nesetkali? Ukončete toto spojení, jelikož nemá cenu se zaobírat někým, kdo vám vyznává lásku, aniž byste se potkali v reálném životě.

Zdroj obrázku: Freepik

Finanční prosby

Největší červenou vlajkou by měly být jakékoliv žádosti spojenéfinancemi. Tady opravdu nemá cenu s takovým kontaktem dále komunikovat a nejlépe smažte shodu. Pokud totiž jenom vyhovíte jakýmkoliv způsobem, s financemi se rozlučte.

Mohlo by vás zajímat:  Mnoha mýtům okolo chytrých telefonů lidé stále věří

Jak se bránit

Je to velice jednoduché, v první řadě je vhodné si prověřit osobu, u které máte pochyby. Určitě nevěřte všemu, co druhá osoba píše, dokud se s vámi nesetká a činy nebudou hovořit za vše. Některé seznamky umožňují ověřovat profily, takže ověřené profily poznáte díky tomu, že budou mít ikonku ověření. Nejčastěji se jedná o značku s fajfkou.

Čemu se rozhodně vyhýbat?

  • Neprozrazujte o sobě více, než je potřeba.
  • Pozor na příliš komplimentů od dotyčné osoby,
  • Neposílejte své intimní snímky.
Zdroj: https://www.aura.com/learn/dangers-of-online-dating