Aplikace OneDrive pro Android soubory bezpečně uloží, je možné je sdílet i skrýt

Program sloužící pro správu dokumentů mezi různými platformami poskytuje OneDrive společnosti Microsoft. Jedná se tak o skvělou alternativu Disk Google pro ukládání a zálohu souborů v systému Android. Tento program je již předinstalovaný pro chytré telefony Samsung Galaxy a u ostatních si jej můžete stáhnout. Kromě samotného úložiště nabízí tato aplikace v Androidu různé činnosti a možnosti. O jakých je řeč?

  • Sdílení souborů
  • Záloha fotografií
  • Šifrování souborů
  • Úpravy fotografií
  • Sken souborů

Zálohování

OneDrive umožňuje ukládat soubory, fotky, dokumenty a další do online úložiště. K těmto souborům budete moci přistupovat z různých platforem. Pro začátek je potřeba, abyste si stáhli aplikaci z obchodu Google Play a vytvořili si účet na Microsoft. Pokud již pro svůj e-mail používáte Outlook, tak použijte totožné přihlašovací údaje.

Bezplatný OneDrive nabízí 5 GB volného místa, které můžete rozšířit zakoupením předplatného podle svých potřeb. Pro zálohu otevřete aplikaci a zvolte Soubory. Pokračujte dále kliknutím na +Nahrát. Zvolte soubor nebo více souborů pro nahrání a čekejte, než se celý proces dokončí. V OneDrive můžete vytvářet složky a spravovat v nich soubory.

Mohlo by vás zajímat:  Prohlížeč Microsoft Edge je možné trvale odinstalovat pomocí příkazového řádku nebo PowerShell
Zdroj obrázku: Freepik

Bezpečné sdílení

Sdílení souborů z OneDrive je velice snadné, stačí, když otevřete složky uvnitř aplikace a vyhledáte soubor, který chcete sdílet. Klikněte na tlačítko nabídky se třemi tečkami a zvolte Sdílet. Vyberte možnost Může zobrazit a zkopírujte nebo sdílejte odkaz pomocí požadované aplikace. Soubor před odesláním či sdílením můžete upravit. V případě, že máte aktivní prémiový účet, můžete nastavit dočasnou dostupnost sdíleného souboru.

Skryjte své soubory

Další vychytávkou je nastavení funkce Osobní trezor. Ta vám umožní šifrovat citlivé soubory (pasy, rodné listy, údaje o pojištění a daňové formuláře) pomocí hesla. Po spuštění OneDrive zvolte Osobní trezor, který by měl být aktivní u vybraných složek. Následně budete nuceni potvrdit svou identitu. Vytvořte si unikátní šestimístný PIN, abyste mohli začít se šifrováním. Své zabezpečení můžete vylepšit v Nastavení -> Zámek aplikace a nastavte PIN pro úplné zamknutí aplikace.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/microsoft-onedrive-personal-benefits/