Posledních 15 minut může být navždy zapomenuto. Google Chrome chrání soukromí důkladně

Posledních 15 minut může být navždy zapomenuto. Google Chrome chrání soukromí důkladně

Hledali jste ve svém prohlížeči něco trapného a stydíte se za to nebo jste hledali něco, co by nemělo zůstat uloženo? Pak se vám bude hodit náš rychlý návod na odstranění historie vyhledávání v Chromu za posledních 15 minut.

Pokud jste na Googlu hledali něco, co nechcete, aby zůstalo v historii, tak s tím můžete udělat krátký proces. Dneska se podíváme na to, jak smazat vše, co jsme hledali za posledních několik minut. Google totiž poskytuje jednoduché nástroje, které to za nás obstarají. Tato funkce byla představena loni na vývojářské konferenci Google I/O a jejím hlavním cílem je posílení ochrany soukromí uživatelů.

Mohlo by vás zajímat:  Namísto jména jen telefonní číslo: častý problém na WhatsAppu má jednoduché řešení

Jak smazat posledních patnáct minut historie vyhledávání?

  1. Klikněte na svůj profilový obrázek a otevřete Možnosti.
  2. Nyní vyberte možnost Smazat posledních 15 minut.
Zdroj obrázku: Freepik

Ano, opravdu to je vše, co potřebujete udělat, aby se nikde neuchovávala vaše historie vyhledávání. Když se chce, tak to může být opravdu jednoduché a Google se snaží svým uživatelům vycházet vstříc. Největšího soukromí ovšem dosáhnete, když budete spolu s touto funkcí používat i anonymní okno, pak je ochrana opravdu téměř stoprocentní.

Mohlo by vás zajímat:  Automatické stahování fotek z WhatsAppu jde zrušit v několika krocích

Spolu se smazáním vyhledávání se samozřejmě smaže i kompletní historie a skryjí se i vybrané obrázky, které jste při prohlížení navštívili. Samotný Google se k této funkci nijak více nevyjadřoval, pouze upozornil na to, že funkci si vyžádali sami uživatelé, a když to tedy bylo v jeho silách, neměl důvod nevyhovět. Pokud tuto funkci nevidíte, aktualizujte si prohlížeč Chrome, jelikož tato změna je až součástí nejnovější verze.

Tato funkce není jediná, kterou loni Google představil, a brzy se můžeme těšit na dalších několik možností, které se soustředí na ochranu uživatelského soukromí. Ty si představíme v jednom z dalších článků na téma ochrany soukromí.

Zdroj: https://mashable.com/article/google-android-15-minute-search-history-delete