Wi-Fi 7 nabídne čtyřnásobnou rychlost oproti dosavadní verzi. Dočkat se jí můžeme už za dva roky

Wi-Fi 7 nabídne čtyřnásobnou rychlost oproti dosavadní verzi. Dočkat se jí můžeme už za dva roky

Wi-Fi 7 je už téměř za dveřmi a za rok nebo za dva bychom se tohoto standardu mohli konečně dočkat. Slibuje špičkovou rychlost, která by měla být až čtyřnásobkem dosavadní Wi-Fi 6, která je už tak velmi výkonná.

Představení a srovnání Wi-Fi 7,6 a 5

Wi-Fi 6 se od Wi-Fi 5 lišila jen malým navýšením rychlosti a stability, proto jsme velmi mile překvapeni z toho, co nás čeká u oznámené Wi-Fi 7. Ta nabízí navýšení hned několikanásobné a čísly by nám mohl tento nový standard nabídnout až rychlost 40 Gbps. Aktuální Wi-Fi 6 nám nabízí 9,6 Gbps a starší pětka 6,9 Gbps. Jak si tedy můžete všimnout, tak od Wi-Fi 5 je rychlost téměř šestinásobná. Samozřejmě nás čeká i zpětná kompatibilita se staršími verzemi a nová technologie ke snížení latence.

Mohlo by vás zajímat:  Většina lidí používá správce hesel úplně špatně. Ke krádeži údajů tak mají neustále nakročeno
Zdroj obrázku: Freepik

Na kterých pásmech bude Wi-Fi 7 vlastně fungovat?

Jak jsme již zvyklí, bude fungovat v rádiových pásmech 2,4 Ghz, 5 Ghz a 6 Ghz. Díky vylepšené operaci OFDMA se výrazně sníží okolní rušení a latence. Také datové proudy procházejí změnou a nyní jich je dvojnásobek. Tím se dostáváme k tomu, že propustnost bude na mnohem vyšší úrovni, než je tomu u starších verzí. Navíc díky technologii Multi-Link Operation bude zařízením umožněno, aby odesílala a přijímala data přes více pásem najednou.

Mohlo by vás zajímat:  Chlazení systému Windows nabízí dvě varianty. Aktivní upřednostní výkon, pasivní šetří baterii

Kdy bude Wi-Fi 7 k dispozici?

Jelikož je stále ve vývoji, tak nemůžeme nic říct s jistotou. Očekává se ale, že by měly být práce dokončeny někdy okolo roku 2024. Takže zařízení, která budou tuto novinku zvládat, bychom mohli na pultech obchodů vidět již o rok dříve, jak to bylo u vydání verze Wi-Fi 6. Ovšem při nákupu buďte obezřetní, protože v době před vydáním nemusí být ještě připravena na všechny funkce. Proto byste s nákupem měli počkat až do vydání!

Mohlo by vás zajímat:  Stalkerware sleduje veškerou aktivitu na telefonu nebo počítači

Těšíte se na Wi-Fi 7, nebo si vystačíte bohatě s aktuální verzí Wi-Fi 6? Prakticky už u šestky je pro obyčejné uživatele k dispozici vše, co potřebují.

Zdroj: https://www.wired.com/story/what-is-wi-fi-7/