Blikání světel ve fotoaparátu lze upravit jednoduchým nastavením. Základem je vždy dobré světlo

Blikání světel ve fotoaparátu lze upravit jednoduchým nastavením. Základem je vždy dobré světlo

Všimli jste si někdy blikání světel ve svém fotoaparátu při použití LED světel? Nemusí to být na první pohled patrné, když se díváte do světla při nahrávání videa nebo pořizování fotek. Ve vytvořeném snímku nebo videu však můžete zaznamenat zkreslení způsobená blikáním. Existuje několik důvodů, proč k tomu dochází, ale nemějte strach, že by šlo o závadu. Tento efekt můžete odstranit.

Blikání nastává, když je zdroj světla nestabilní. V tomto případě je nestabilita patrná pouze ve fotoaparátu, ale ne pokud se do něj díváte přímo. Blikání může působit nejenom jako závada, ale také může přivodit bolesti hlavy, únavu a nepohodlí. LED světla ve výchozím nastavení zapínají a vypínají velmi rychle. Ve skutečnosti příliš rychle, než aby je lidské oko zvládlo zaregistrovat. Nehledejte v tom nic víc, jedná se o přirozený jev.

Mohlo by vás zajímat:  Nefunkční mobilní hotspot lze opravit jednoduchou změnou nastavení

Proč světla fotoaparátu blikají

Existuje hned několik důvodů, proč světla fotoaparátu blikají. Může za to například vyšší rychlost snímkování fotoaparátu než rychlost, kterou se střídavě rozsvěcují a zhasínají světla diod. V USA světla obecně fungují na principu 60Hz standardu. To znamená, že se rozsvítí 60× za sekundu. Obvykle si toho běžným okem nevšimneme, ale u fotoaparátu s vyšší snímkovou frekvencí videa nebo rychlostí závěrky může působit blikavým dojmem.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak opravit blikající světla na fotoaparátu

Důležité je, abyste věděli, co blikání způsobuje a jak se jej popřípadě zbavit. Naštěstí existují chytré tipy, díky kterým můžete navždy zastavit blikání LED diod ve fotoaparátu.

  • Vyberte kompaktní rychlost závěrky s odpovídající snímkovou frekvencí.
  • Upravte rychlost závěrky.
  • Použijte co největší zdroj světla.
  • Metody stmívání používejte pouze v případě potřeby.

Pokud můžete, používejte pouze stabilní zdroj světla. Blikání je v některých případech způsobeno nestabilním zdrojem světla, pravděpodobně v důsledku přepětí. Pro zabránění zkuste použít LED světla připojená ke stejnosměrnému napájení jako baterie.

Zdroj: https://futurehousestore.co.uk/why-do-led-lights-flicker-on-camera-how-to-stop-light-flickering-in-a-video-guide