Google Authenticator udrží všechna data v bezpečí. Po ztrátě telefonu ale jednejte rychle

Google Authenticator je užitečná aplikace, díky které je dvoufázové ověření rychlé a snadné. Pomocí této aplikace můžete zajistit, aby byly vaše účty lépe chráněny, pokud ale dojde ke ztracení mobilního telefonu s nainstalovanou aplikací Google Authenticator, může se jednat o složitý proces. Co tedy dělat, když ztratíte telefon s touto aplikací?

Zamkněte nebo vymažte svůj ztracený mobilní telefon

Nejprve se ujistěte, že nikdo aplikaci nezneužívá. Jakmile ztratíte mobilní telefon, použijte nástroj Google pro vyhledání telefonu. Můžete také toto zařízení zamknout nebo vymazat veškerá uložená data. Reagujte co nejdříve. Pokud máte iPhone, postupujte obdobně přes iCloud a možnost Najít iPhone.

Zdroj obrázku: Freepik

Obnovte Google Authenticator na novém telefonu

Pokud jste přihlášení do Gmailu na jiném zařízení, například na notebooku, můžete mít také štěstí, protože k obnově kódů Google Authenticator můžete použít svůj Gmail. Na hlavní stránce zvolte ozubené kolečko (Nastavení) a vyberte možnost Zobrazit všechna nastavení v nabízeném seznamu. Poté pokračujte do sekce Účty a import a Další nastavení účtu Google. V tento moment budete muset projít dvoufázovým ověřením, abyste se mohli nechat ověřit a pokračovat dál.

Mohlo by vás zajímat:  Se správcem hesel od Google ještě bezpečněji. S jednoduchým nastavením se o své údaje bát nemusíte

Jestliže jste na svém novém telefonu přihlášení na Gmailu, přejděte do aplikace Authenticator a zvolte Změnit aplikaci ověřování. Poté naskenujte předložený QR kód. Teď už máte splněno, ale pouze jenom zčásti, jelikož budete muset postupovat obdobně pro aplikace, jako je Facebook, Twitter nebo Instagram.

Bezpečně si uložte záložní klíče

Abyste zůstali zabezpečení, vytvořte si kopie záložních klíčů. Nejlepším způsobem je vytištění kódů a následné uložení na bezpečné místo, jako je trezor nebo zásuvka. Můžete také vložit své kódy do digitálního dokumentu a uložit si jej na USB Flash disk. Své kódy se nesnažte ukládat přímo na internet, hrozí jejich odcizení.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/lost-phone-with-google-authenticator-what-to-do/