Pomalý Chromebook a zamrzání lze řešit několika kroky

Chromebook je dalším typem mezi klasickými notebooky nebo MacBooky. Stejně jako notebooky i Chromebook je náchylný k poškození. Veškeré komplikace spojené se zamrzáním nebo selháním se dají napravit, i když na první pohled vypadají neřešitelně.

Ještě než se pustíme do softwaru, často bývá na vině závada v hardwaru. Některé problémy nelze vyřešit aktualizací nebo restartem zařízení. Někdy tyto problémy musíte vyřešit sami nebo předat zařízení do odborné péče, kde vám jej pomohou opravit.

Bezpečnostní hrozby

Virymalware neustále napadají naše zařízení. Vůči virům jsou zařízení vybavená dostačující ochranou, což se o malwaru nedá říci. Malwaru si nemusíte někdy ani všimnout, ale často stojí za zpomalením, dlouhým načítáním a zamrznutím zařízení. Někdy jsou tyto malwary nasazeny tak, že vás donutí restartovat zařízení, aby provedly další neplechu uvnitř systému. Pro zjištění výskytu malwaru nebo ransomwaru spusťte kontrolu antivirového programu. Pokud antivirus nalezne viníka, většinou ho převede do karantény nebo ho smaže.

Mohlo by vás zajímat:  Používání Android telefonu už nikdy nebude jako dřív. Tyhle aplikace vám nesmí chybět
Zdroj obrázku: Freepik

Nedostatečná paměť a stará verze OS

RAM je paměť určená pro uchování krátkodobých dat potřebných k provádění aktuálních akcí. Jakmile se Chromebook vypne, jsou tato data vymazána. Zaplněná RAM ovlivňuje správný chod celého systému. Pro obnovu plynulého chodu nepomůže restart, ale až úplné vypnutí.

Operační systém zajišťuje využití softwaruhardwaru. Pravidelně je dodávána aktualizace, která se stará o zvýšení bezpečnosti a může obsahovat nové funkce nebo zlepšit celkový výkon zařízení. Vyhýbání se aktualizacím může mít za následek zpomalení systému. Stejný problém nastane, pokud vlastníte starý Chromebook a aktualizujete ho na nejnovější verzi.

Mohlo by vás zajímat:  Nepoužívejte veřejné USB nabíjecí stanice! Proč jsou nebezpečné?

Zahlcení systému

Každé zařízení má svůj vrchol, nelze se tedy divit, že když otevřete několik aplikací, Chomebook nestíhá. Jedná se o naprosto normální situaci. Proto zbytečně nezatěžujte své zařízení a zavírejte aplikace, které momentálně nejsou potřeba.

Totéž platí také o jednotlivých kartách v Google Chrome. Čím více karet máte otevřených, tím horší výkon můžete očekávat.

Zdroj: https://www.regendus.com/chromebook-running-slow/