Shazam vyhledá píseň nebo interpreta jen podle zvuku. Tahle aplikace nikdy nezklame

Znáte ten moment, kdy se nacházíte na místě, kde slyšíte zajímavou nebo oblíbenou skladbu, ale neznáte název písně nebo interpreta? Nevadí, iPhone nebo zařízení Android můžou disponovat možností Shazam, která na základě poslechu rozpozná znějící hudbu a zašle vám tak název hudby včetně interpreta. Tato výborná vychytávka vám ušetří spoustu času, vyhledávání a někdy i nervů u vzpomínání nebo pátrání po hudbě.

Nastavte si Shazam na iPhone

Začněte nejdříve tím, že si nastavíte iPhone tak, abyste mohli používat Shazam k identifikaci hudby a synchronizaci s vámi preferovanou službou streamování hudby. Pokud nemáte nainstalovaný Shazam, nainstalujte ho a poté můžete propojit Shazam se svým účtem na Spotify či Apple Music. Aplikace identifikuje skladbu, i když využíváte jiné programy přehrávající hudbu. Zkratku Shazamu můžete nastavit také v ovládacím centru, kam můžete přidat další ovládací centrum, stačí najet na Další ovládací prvky v sekci Zahrnuté ovládací prvky.

Mohlo by vás zajímat:  Cestujte s notebookem bezpečně. Zařízení i data v něm je třeba chránit za všech okolností
Zdroj obrázku: Freepik

Identifikace hudby na TikToku a sociálních sítích pomocí Shazamu

Pro identifikaci hudby je velice důležité, jakou aplikaci používáte. Některé aplikace, jako je YouTube, používají obraz z videa, což usnadňuje otevření Shazamu a přehrávání skladby. Pro TikTok je lepší, když nejdříve zapnete Shazam a až potom zapnete video z TikToku. Další způsob, jak identifikovat skladbu:

  • Otevřete aplikaci na svém iPhonu.
  • Spusťte video nebo skladbu a přetáhněte horní lištu.
  • Klikněte na ikonku Shazam a počkejte, dokud aplikace neidentifikuje skladbu.

Aplikaci můžete použít kdekoliv

Prvním předpokladem pro vyhledání skladby je zapnutí internetového připojení. Aby mohl program vyhledat písničku na základě poslechu, potřebuje přístup k internetu. Dalším předpokladem pro vyhledání skladby je poskytnutí dobré kvality a dostatečné hlasitosti telefonu. Neočekávejte, že vám aplikace vyhledá nejnovější hudbu, na tu si budete muset počkat pár dní od vydání.

Zdroj: https://www.groovypost.com/howto/what-is-shazam-and-how-do-you-use-it/