Otisk prstu má být nejlepším zabezpečením chytrého telefonu. Realita je přesně opačná

Není tomu tak dávno, kdy přišla novinka v oblasti zabezpečení mobilních telefonů v podobě Touch ID. Mělo se jednat o spásu, jednoduché použití a jedinečný způsob identifikace. Tuto identifikaci nelze jednoduše ukrást, složitost daktylogramu je na takové úrovni, že ji nelze napodobit. Realita je ovšem jiná a my si ukážeme důvody, proč nepoužívat zámky na otisk prstů.

Lidé mohou hacknout otisky prstů

Odpověď je velice prostá. Otisky prstů zanecháváme téměř všude, na klikách od dveří, zábradlí, šálcích, sklenicích, klávesnici, obrazovkách, téměř všude. Existuje mnoho míst, kde mohou hackeři získat vaše otisky. Chaos Computer Club to dokázal v roce 2008, kdy použil fotografii, aby znovu vytvořil otisk prstu. Prostřednictvím latexu vytvořil falešný prst pro otevření zámku. V poslední době byl tento postup napodobován s playdoughem a Elmerovým lepidlem, což demonstruje jednoduchost podvodu.

Mohlo by vás zajímat:  Špičkové telefony lákají výkonem i funkcemi. Levnější modely zůstávají přesto lepší volbou

Otisky lze dokonce virtuálně hacknout. Hackeři vytvořili aplikaci, která napodobovala odemykací obrazovku telefonu, aby mohla oběť schválit finanční transakci. Předem nahráli otisky prstů do telefonu, což jim umožnilo přístup.

Zdroj obrázku: Freepik

Heslo můžete změnit, ale otisk prstu ne

Když vezmete v potaz různé účty, ať už k e-mailu, nebo někam jinam, v případě napadení účtu si můžete změnit heslo a máte po problémech. Když někdo získá váš otisk prstu, zůstane mu už navždy. Jestli jste si tuto myšlenku neuvědomovali, možná je na čase změnit heslo. Možná si říkáte, že nic důležitého v mobilním telefonu nemáte, ale člověk nikdy neví. Tato volba je čistě na vašem rozhodnutí, ale musíte počítat s možnými následky.

Mohlo by vás zajímat:  Odposlouchávání aplikacemi a následné cílení reklam lze zrušit přímo v Google účtu

Policie nepotřebuje vaše povolení k odemknutí telefonu

V USA může policie využít otisky prstu, aby se mohla podezřelému dostat do mobilního telefonu. Otisky prstů jsou fyzické a nejsou „svědectvím“, takže nejsou chráněny klauzulí pátého dodatku o sebeobviňování. To samé se nedá říct o heslu či PIN kódu. Jakékoliv svědectví pod nátlakem je zakázáno.

Zdroj: https://www.techtarget.com/searchmobilecomputing/tip/Dangers-of-biometric-authentication-for-mobile-devices