Prosazované novinky v moderních autech zkušené řidiče příliš nepotěší

Dnešní automobilky přicházejí s inovativními a nevídanými funkcemi, které mohou překvapit každého, kdo se po delší době rozhodne pořídit si nové auto. I když nedávné změny nejsou příliš populární, musíme brát v úvahu, že mnoho automobilových společností bylo nuceno přizpůsobit se novým trendům a požadavkům. Zájemci o nová auta, kteří již mají nějaké zkušenosti se staršími modely, budou mít určitá očekávání a přání, kterým automobilky nemusí vyhovět.

Elektřina versus spalovací motory

Koupit auto, které nevyužívá elektřinu, se stává stále obtížnější. Automobilky nejenže nabízejí tradiční elektromobily, ale také různé hybridní varianty, které kombinují spalovací motor s elektromotorem. Tyto kroky jsou výsledkem tlaku Evropské unie a snahy o snižování emisí. Nicméně mnoho lidí stále preferuje tradiční pohon a nedokáže přijmout elektřinu jako hlavní zdroj energie pro své auto, a proto nemohou automobilkám tyto kroky odpustit.

Mohlo by vás zajímat:  Majitelé elektromobilu by měli myslet na několik zásadních věcí. Ostatní řidiči jim poděkují
Zdroj obrázku: Freepik

Downsizing a trend motorů s nízkým objemem

Možnost koupit si nové auto s pořádným motorem, který disponuje dostatečným objemem a více než čtyřmi válci, se dnes stává téměř nereálnou. Většina automobilek se musí zaměřit na snižování emisí a jednou z cest k dosažení tohoto cíle je trend označovaný jako downsizing. Jednoduše řečeno, jedná se o využívání motorů s nižším objemem, kde je výkon posilován turbem. Diskuze o životnosti těchto motorizací je stále otevřená. Důvodem pro jejich rozšíření je tlak ze strany Evropské unie na snižování emisí.

Mohlo by vás zajímat:  Majitel elektromobilu: Jsme naprosto zaostalou zemí

Digitalizace interiéru

Dávno jsou pryč časy, kdy byl interiér automobilu plný mechanických tlačítek, která byla snadno hmatatelná, a dokonce bylo možné ovládat je i bez pohledu. Trendem, který ne všichni přijímají s nadšením, je digitalizace. Mechanická tlačítka ustupují a mnoho funkcí je možné nastavit pouze pomocí dotykového displeje. Tento přístup není pouze složitější, ale často také zvyšuje riziko nebezpečí během jízdy. Tento trend je proto mnoha lidmi vnímán jako nepříjemný a nevhodný.

Zdroj: https://www.etui.org/publications/way-electromobility-greener-more-unequal-future