Při nabíjení vozů Tesla mají řidiči na výběr. Nejlepší možnost může být vždy jiná

Jestliže jste vlastníkem elektromobilu, konkrétně Tesly, máte dvě možnosti, jak nabíjet svůj vůz. Můžete použít buď Destination Charger, nebo Supercharger. Jaký je rozdíl mezi těmito dvěma nabíjecími stanicemi a která je pro vás nejlepší?

Tesla Destination

Nabíječka Tesla Destination je nástěnná nabíjecí jednotka, která využívá střídavý proud (AC) k napájení elektromobilu. Své auto můžete nabíjet několik hodin přes noc pomocí cílové nabíječky, ať už v restauraci, hotelu, nebo třeba nákupním středisku. Cílové nabíječky Tesla mohou vozidlu poskytnout dojezd až 44 mil za hodinu, záleží na místě. Největší výhodou těchto nabíječek je nabíjení téměř zdarma, podle konkrétního typu.

Mohlo by vás zajímat:  Tato kvalitní auta vydrží dlouhé roky v dobré kondici

Záleží také na místě, kde se nacházíte, v případě restaurace si tak budete muset objednat jídlo, abyste mohli využít nabíjení elektromobilu. V současnosti existuje až 4 000 nabíjecích míst Tesla a více než 1 000 ve Velké Británii. Na internetových stránkách Tesla můžete vyhledat všechny dostupné nabíjecí stanice pro své auto včetně zemí v Evropské unii.

Zdroj obrázku: Freepik

Tesla Supercharger

Už podle názvu lze vyčíst, že tato nabíječka poskytuje rychlejší nabíjení než u Tesla Destination nabíječek. Nabíjí se prostřednictvím stejnosměrného proudu (DC) a můžete je tak častěji potkávat na nabíjecích stanicích. Existují různé verze těchto nabíječek, přičemž nejnovější je model V3. Tato nabíječka může poskytnout maximální výkon 480 V (250 kWh). Za méně než hodinu nabijete tak svůj elektromobil o více než 80 %.

Mohlo by vás zajímat:  Tuningové úpravy aut můžou být problémem na STK, u policie nebo pojišťovny

Na rozdíl od Tesla Destination nejsou služby nabíjení zdarma. Záleží, v jaké zemi se nacházíte, v současnosti se nachází více než 40 000 Superchargerů Tesla v různých zemích po celém světě.

Rozdíl

Odpověď záleží na okolnostech. Pokud jen potřebujete trochu oživit svůj EV a na místě, kde se nacházíte, se za použití cílových nabíječek příliš neplatí, pokud vůbec něco, je to nejlepší volba. Supercharger by však byl pravděpodobně nejlepší volbou, pokud chcete naplnit většinu kapacity baterie vašeho EV a čas není na vaší straně. Kromě toho pokud firma poskytuje cílovou nabíječku, vyžaduje, abyste zaplatili vysokou částku jiným způsobem. Jestli jste zakoupili model Tesla před rokem 2017, nabíjení je zdarma.

Zdroj: https://www.autotrader.com/car-shopping/tesla-destination-charging-vs-supercharging