Malware může obejít i nejlepší antivirový program. Smazat ho z počítače jde několika způsoby

Malware může obejít i nejlepší antivirový program. Smazat ho z počítače jde několika způsoby

Dostal se do vašeho počítače malware a vy nevíte, jak se ho zbavit? Postupujte podle kroků, které jsme si pro vás dnes připravili, a garantujeme vám, že se těchto nežádoucích návštěvníků jednou provždy zbavíte.

Dbejte na to, abyste měli aktuální antivirus

Prvním krokem, jak se zbavit havěti, kterou už v PC máte, a zároveň zabránit tomu, aby se k vám ještě někdy podíval jakýkoliv malware, je mít aktuální verzi antiviru. Jelikož i malware se neustále vyvíjí, může se stát, že pokud nemáte aktuální verzi antiviru, lehce proklouzne, jelikož není na seznamu nežádoucích. Pokud nemáte ve svém počítači antivirus vůbec, pak doporučujeme nainstalovat alespoň bezplatný Avast nebo Kaspersky.

Mohlo by vás zajímat:  Levný mobilní telefon může být stejně kvalitní jako dražší modely. Záleží na parametrech
Zdroj obrázku: Freepik

Pokuste se zbavit malwaru za pomoci bodů obnovy

Pokud máte ve svém operačním systému Windows nastaveny body obnovy, pak je to jedna z dalších možností, která by vám mohla dobře posloužit. Vraťte se na poslední bod obnovy a proveďte antivirový scan. Pokud nic nenajde, měli jste štěstí, pokud ano, pak se můžete pokusit vrátit v bodě obnovy ještě o něco více zpět. Když se vám to podaří, mohli byste se zbavit malwaru i tímto způsobem.

Mohlo by vás zajímat:  Konec hledání zaparkovaného auta. Aplikace si přesné místo zapamatují za vás

Poslední možností je Norton Power Eraser

Pak je zde ještě jedna možnost, ale tu doporučujeme až jako poslední možnost. Tou je použití softwaru jménem Norton Power Eraser. Jako poslední možnost ji doporučujeme právě proto, že tento program má docela invazivní nástup. Sice vás dokáže dokonale zbavit všeho škodlivého v počítači, ale je tady dost velké riziko, že s tímto nežádoucími návštěvníky vám vymaže i soubory a programy, které nijak neškodí. Proto s tímto programem doporučujeme zacházet opravdu velmi opatrně.

Mohlo by vás zajímat:  Baterie notebooku vydrží na jedno nabití déle díky optimalizaci a správnému napájení

Pokud vše šlo dobře, měli byste mít zase počítač čistý bez nežádoucích malwarů a podobné havěti, která do něj nepatří. Ovšem pokud se vám ho nepodařilo odstranit ani jedním z těchto způsobů, tak už pomůže snad jen naformátování disku a nová instalace operačního systému.

Zdroj: https://www.pcmag.com/how-to/how-to-remove-malware-from-your-pc