Pinterest spustil rozšířenou realitu k prodeji nábytku. Umožní do detailu naplánovat interiér

Pinterest spustil rozšířenou realitu k prodeji nábytku. Umožní do detailu naplánovat interiér

Tato populární sociální síť se stále zdokonaluje. Z původní malé webové stránky, která nám dovolovala mezi ostatní uživatele sdílet grafické materiály, se pomalu, ale jistě stává plně funkční web, který nám pomůže zprostředkovat prodej.

Pinterest zajisté nemusíme většině z vás představovat. Nicméně pokud je mezi vámi někdo, kdo neví, o co jde, pak se ve zkratce jedná o webovou stránku, která vám umožňuje zdarma vytvářet tematické galerie fotografií nebo obrázků. Nyní navíc přichází s opravdu zajímavou funkcí, která umí za pomoci rozšířené reality ukázat, jak by u vás doma vypadal nábytek od několika firem. Prozatím je funkce teprve v začátcích a podporuje tyto firmy:

  • Walmart,
  • Crate & Barrel,
  • West Elm,
  • CB2.

Co k tomu vlastně potřebujeme?

Vše, co budete potřebovat k využívání nové služby, je chytrý telefon s podporou již zmiňované rozšířené reality. Jen díky vašemu mobilnímu telefonu se můžete pohybovat po svém bytě nebo domě a kontrolovat si, jak by vámi zvolený nábytek vypadal na místě, které si sami vyberete. Tahle funkce má jednu obrovskou výhodu. Budete vědět co kupujete a riziko, že by se daný kus nábytku nehodil, se tak téměř zredukuje na nulu.

Mohlo by vás zajímat:  Nepotřebné programy pro Windows 10 a 11, které jen zabírají místo

Můžeme tuto funkci využít i u nás?

Jak jste si již pravděpodobně všimli, podporovaných je prozatím pouze pár obchodů z Ameriky a dle oficiálních informací se bude počet nabízeného nábytku pohybovat okolo 80 000 kusů. Takže v našich končinách si můžete tuto funkci vyzkoušet, ale prozatím si neobjednáte. Nicméně na tomhle vidíme, jak jde technika kupředu, a je jen otázkou času, kdy se k Pinterestu zapojí i Evropské obchody a spustí tuto funkci u nás.

Nicméně tato myšlenka už se samozřejmě objevila i u konkurence a Pinterest nepřišel s ničím převratným a novým. Pokud byste hledali podobnou funkci u firem v našich končinách, pak se zaměřte na Amazon, Target nebo obchodní domy Ikea. Navíc Ikea už s touto funkcí pracuje dokonce od roku 2013.

Zdroj: https://searchengineland.com/pinterest-rolls-out-ar-try-on-furniture-items-379554