Ztratili jste telefon? Zkuste ho najít díky této skvělé radě

Mobilní telefon je pro všechny z nás mnohdy jako velká vzácnost, kterou si střežíme na každém kroku. A aby ne. Vždyť v něm nosíme všechny své osobní informace, kontakty i vzpomínky. Co dělat, když mobil ztratíte? Mějte na pamětí tuto užitečnou radu.

Naštěstí v dnešní době existuje mnoho technologií a aplikací, které mobil dokážou dohledat poměrně snadno. Můžete tak zkontrolovat, kde se přesně vás telefon nachází díky zabudované GPS nebo jej třeba uzamknout, aby se do něj nikdo cizí nedostal. To ale nejsou jediné možnosti. Jak se připravit na možnou ztrátu telefonu?

Co udělat jako první při ztrátě telefonu?

Ať už vám mobilní telefon někdo záměrně odcizil nebo jste ho jen někde sami ztratili, je důležité nepanikařit. Zkuste si nejdřív v klidu vzpomenout, kde jste telefon mohli nechat nebo kde jste ho viděli naposledy. Pokud tento krok nepomůže k dohledání telefonu, jako první určitě myslete na bankovní spojení, které v telefonu jistě máte.

Mohlo by vás zajímat:  Tohle jsou nejlepší notebooky pro letošní rok. Nešetří výkonem ani špičkovou grafikou

Po blokování v bance si určitě vzpomenete na fakt, že je váš telefon chráněný heslem, gestem nebo otiskem prstu proti odemčení cizí osobou. Tyto způsoby ochrany však nejsou stěžejní a leckterý zloděj je umí prorazit.

Jak ztracený telefon najít?

Záleží na tom, který operační systém v mobilním telefonu používáte. Ty nejznámější podporují také přihlášení pomocí prohlížeče v počítači. Aby takový krok byl vůbec možný, musíte možnost nejdříve povolit ve svém telefonu a mít neustále zapnutou GPS. Jestliže ale tyto kroky splníte, pak jednoduše přes počítač zjistíte, kde se vás mobil aktuálně nachází.

Pokud jste mobilní telefon ztratili, můžete si do vašeho zařízení také nastavit zprávu s kontaktem, která se zobrazí po vyresetování telefonu. Jedině tak váš mobil najde možná nějaký dobrý člověk a bude vědět, kam jej vrátit původnímu majiteli.