Ztratili jste telefon? Zkuste ho najít díky této skvělé radě

Ztratili jste telefon? Zkuste ho najít díky této skvělé radě

Mobilní telefon je pro všechny z nás mnohdy jako velká vzácnost, kterou si střežíme na každém kroku. A aby ne. Vždyť v něm nosíme všechny své osobní informace, kontakty i vzpomínky. Co dělat, když mobil ztratíte? Mějte na pamětí tuto užitečnou radu.

Naštěstí v dnešní době existuje mnoho technologií a aplikací, které mobil dokážou dohledat poměrně snadno. Můžete tak zkontrolovat, kde se přesně vás telefon nachází díky zabudované GPS nebo jej třeba uzamknout, aby se do něj nikdo cizí nedostal. To ale nejsou jediné možnosti. Jak se připravit na možnou ztrátu telefonu?

Mohlo by vás zajímat:  Nízké teploty notebooku škodí. Při práci v chladu se vyplatí investovat do několika vychytávek

Co udělat jako první při ztrátě telefonu?

Ať už vám mobilní telefon někdo záměrně odcizil nebo jste ho jen někde sami ztratili, je důležité nepanikařit. Zkuste si nejdřív v klidu vzpomenout, kde jste telefon mohli nechat nebo kde jste ho viděli naposledy. Pokud tento krok nepomůže k dohledání telefonu, jako první určitě myslete na bankovní spojení, které v telefonu jistě máte.

Po blokování v bance si určitě vzpomenete na fakt, že je váš telefon chráněný heslem, gestem nebo otiskem prstu proti odemčení cizí osobou. Tyto způsoby ochrany však nejsou stěžejní a leckterý zloděj je umí prorazit.

Mohlo by vás zajímat:  Koupit falešnou microSD kartu je snadné. Nenechte se napálit, tyto znaky ji odhalí

Jak ztracený telefon najít?

Záleží na tom, který operační systém v mobilním telefonu používáte. Ty nejznámější podporují také přihlášení pomocí prohlížeče v počítači. Aby takový krok byl vůbec možný, musíte možnost nejdříve povolit ve svém telefonu a mít neustále zapnutou GPS. Jestliže ale tyto kroky splníte, pak jednoduše přes počítač zjistíte, kde se vás mobil aktuálně nachází.

Pokud jste mobilní telefon ztratili, můžete si do vašeho zařízení také nastavit zprávu s kontaktem, která se zobrazí po vyresetování telefonu. Jedině tak váš mobil najde možná nějaký dobrý člověk a bude vědět, kam jej vrátit původnímu majiteli.