Vzít si telefon do postele může skončit katastrofou. Problémy se spánkem jsou nejmenší, co hrozí

Podle výzkumu si s sebou do postele vezme svůj telefon 44 procent lidí. Dle všeho je to z důvodu, aby o nic nepřišli. Nechtějí mít zameškané hovory nebo zprávy. Ale spaní s telefonem není pro zdraví zrovna to nejlepší. V dnešním článku se podíváme proč. Zde jsou tři důvody, proč by váš telefon neměl spát s vámi v posteli.

Prvním důvodem je nebezpečí požáru

Ano, jedná se o opravdu málo pravděpodobnou věc, ale stává se to. Nedávno jsme se mohli dočíst o chlapci z Texasu, který si uložil před spaním svůj telefon pod polštář a probudil se se spáleninami. Problém byl v tom, že jeho mobilní telefon se částečně roztavil a propálil mu matraci i prostěradlo. Podle všeho měl ale ve svém telefonu neoriginální baterii, která to nevydržela. Pokud už tedy musíte s telefonem spát, dbejte na to, aby měl přístup ke vzduchu a rozhodně jej nedávejte pod polštář.

Mohlo by vás zajímat:  Dlouhý let už nemusí být utrpení. Bolestem a nevolnosti pomůžou předejít jednoduché aplikace
Zdroj obrázku: Freepik

Druhým důvodem je, že se zbytečně udržujete vzhůru

Všechna zařízení s LED obrazovkami vyzařují modré světlo a mobilní telefony nejsou výjimkou. Spousta výzkumů dokazuje, že modré světlo redukuje hormon zvaný melatonin, a tím dochází k narušení spánku. Modré světlo je podobné tomu slunečnímu, a proto když se dlouho do tohoto světla koukáme, přestáváme být unavení. Pak se rozhodneme, že chceme jít spát, ale z prostého důvodu to nepůjde.

Posledním důvodem je potencionální zdravotní riziko

Dlouhou dobu se řešilo, že mobilní telefony způsobují rakovinu, ale žádný z výzkumů to nepotvrdil. Nejsou tedy prokázány žádné jasné vazby s jakýmkoliv onemocněním, ale i přesto Světová zdravotnická organizace varovala, že užívání mobilů může být pro člověka karcinogenní, obzvláště pro děti, které jsou náchylnější k radiaci. Tak či tak, pokud si chcete být opravdu jistí, pak mějte telefon vždy co nejdále od sebe, když jej zrovna nepotřebujete používat.

Zdroj: https://www.sclhealth.org/blog/2019/09/why-it-is-time-to-ditch-the-phone-before-bed/